Згідно із статтею 24 Кодексу Законів про працю, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення податкового органу про прийняття такого працівника на роботу. Про це повідомляють у в ідділ і організації роботи Тернопільської ОДПІ .
Водночас, відповідно до статті 21 даного Кодексу, працівнику надано право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.
Працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, поряд зі своєю основною роботою, ще й додаткову роботу за іншою професією чи посадою або обов’язки тимчасово відсутнього працівника, передбачено доплачувати за таке суміщення. Розміри таких доплат та умови повинні бути передбачені у колективному договорі.
Отже, для працівників, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією чи посадою, це є основним місцем роботи.
Відповідно до постанови Кабміну від 17 червня 2015 року № 413, повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за затвердженою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.
Враховуючи зазначене, підприємство не має обов’язку подавати до податкової інспекції повідомлення про прийняття на роботу працівника, який без звільнення від своєї основної роботи виконує на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією чи посадою.