У разі необхідності легалізації документів про юридичну особу, в тому числі громадське формування чи фізичну особу підприємця заявнику необхідно звернутися до працівника відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, який за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань (даної – Єдиний державний реєстр) формує та роздруковує запит встановленого зразка, на якому заявник проставляє власний підпис (за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у ньому). Про це повідомили у Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області.
Під час прийняття запиту працівник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області встановлює особу заявника за документом, що посвідчує особу.
Документом, що посвідчує особу, є паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, паспортний документ іноземця, посвідчення особи без громадянства, посвідка на постійне або тимчасове проживання.
У разі подання запиту представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження.
З запитом подаються дві квитанції:
– про внесення плати за надання виписки з Єдиного державного реєстру. Плата за надання виписки для проставлення апостилю становить 0,05 мінімальної заробітної плати (70 грн.). Плата справляються у відповідному розмірі мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому подається запит про надання відомостей з Єдиного державного реєстру, та округлюються до найближчих 10 гривень.
– про оплату послуги з проставлення апостиля (крім випадку, коли заявник звільнений від сплати послуг з проставлення апостиля). Плата становить для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн.) та для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн.).
Від унесення плати звільняються інваліди 1-ої і 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставляння апостилю на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян. У такому випадку заявник пред’являє документ, що підтверджує право на звільнення від сплати, з якого відповідною посадовою особою виготовляється копія та долучається до поданої заяви.
Без квитанцій про сплату чи копії документу, що підтверджує право на звільнення від сплати документи не приймаються.
Виписка оформляється та надається протягом 24 годин після надходження запиту, крім вихідних та святкових днів.
Виписка з Єдиного державного реєстру, копія запиту щодо надання такої виписки та документ про оплату послуги з проставлення апостиля або копія документа, що підтверджує право на звільнення від такої сплати, працівником відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області передаються уповноваженій посадовій особі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області для проставлення на такій виписці апостиля відповідно до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 11 листопада 2015 року №2268/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року №1419/27864 (далі – Порядок).
Посадова особа відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів формує відповідну заяву та реєструє її у Електронному реєстрі апостилів із зазначенням дати і часу реєстрації, а також виготовляє електронні копії документів шляхом сканування та розміщення їх у Електронному реєстрі апостилів за допомогою програмних засобів його ведення в день подання Виписки. На сформованій заяві проставляння власного підпису заявником не здійснюється.
Посадова особа Міністерства юстиції України проставляє апостиль на виписці з Єдиного державного реєстру або відмовляє у його проставленні у строк до 2 робочих днів. У разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснення перевірки документів та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності строк розгляду документів на проставлення апостиля може бути продовжено до 20 робочих днів, протягом яких Міністерство юстиції України надсилає запит до відповідного органу, та отримує запитувану ним інформацію.
Посадова особа Міністерства юстиції України передає за допомогою засобів ведення Електронного реєстру апостилів виписку з апостилем або рішення про відмову у проставленні апостиля, а посадова особа відділу державної реєстрації актів цивільного стану в день отримання електронного апостиля візуалізує його.
Для отримання апостильованої виписки, заявник звертається у відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області пред’явивши документ, що посвідчує його особу.