Боротьба із шахраями починає нагадувати війну проти вітряків. Попри всі застереження та заклики поліції, інформацію у ЗМІ, просвітницьку роботу в навчальних закладах та трудових колективах, ще знаходяться люди, які повідомляють незнайомцям свої персональні дані, самостійно вкладаючи кревно зароблені у руки аферистів, інформує СК ГУ НП України в Тернопільській області.
Одна з останніх жертв повідомила ключі до свого карткового рахунку невідомому чоловіку, який начебто хотів придбати гітару, котру її син продавав через соціальну мережу. Зловмисник зателефонував до потерпілої й повідомив, що при спробі здійснити платіж за музичний інструмент стався збій, відтак для того, аби він зміг перерахувати кошти, жінка має сказати реквізити картки. Результат очікуваний – на рахунок жертви не надійшло жодної гривні, зате зникло п’ять тисяч.
Щоб не втрапити пастку шахраїв дотримуйтеся наступних правил безпеки:
– якщо продаєте/купуєте в Інтернеті, оформіть окрему картку спеціально для таких операцій. Ні в якому разі не розголошуйте ідентифікаційні дані банківських карт, онлайн-гаманців;
– якщо незнайомець телефоном повідомляє про збій при проведення розрахунку, передзвоніть на гарячу лінію банку і дізнайтесь, чи дійсно є якісь проблеми з вашим рахунком;
– якщо ж ви таки стали жертвою інтернет-афериста, негайно звертайтесь в поліцію. Чим швидше надійде ваше повідомлення і чим більше у вас буде інформації про зловмисника, тим більше шансів, що правоохоронці його знайдуть і притягнуть до відповідальності.