Регуляторна політика для громад Тернопільщини

Регуляторна політика для громад Тернопільщини

На базі Тернопільського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» відбулася інформаційна сесія сектору Державної регуляторної служби у Тернопільській області, під час якої обговорили актуальні питання державної регуляторної політики. Про це інформує Тернопільський РО.

Захід відбувся, аби покращити навички застосування регуляторних процедур, зокрема при встановленні місцевих податків та зборів.

Учасниками заходу стали близько 30 посадових осіб місцевого самоврядування Тернопільщини.

Керівниця Тернопільського РО Наталія Онищук зауважила, що вони мають унікальну нагоду поспілкуватися з представниками Державної регуляторної служби у Тернопільській області, зокрема, приміром, про благоустрій відповідно до засад регуляторної політики.

Вона розповіла, що Державна регуляторна служба України проаналізувала роботу рад щодо діяльності та висвітлення регуляторних актів і Тернопільщина посіла третє місце в Україні. Наталія Онищук подякувала за цю титанічну роботу громадам і додала, що формат спільної консультаційно-інформаційної роботи таки дав ефект синергії.

Експертка наголосила, що формат у роботі інформаційної сесії дозволяє налагодити конструктивний діалог. Вона закликала громади бути активними та ділитися власними напрацюваннями, досвідом, здобутками та викликами.

Зауважимо, що Державна регуляторна служба України утворена 24 грудня 2014 через «реорганізацію шляхом перетворення» Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

ДРС – це центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності.

Основними спікерами під час вебінару стали Михайло Парій, завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Тернопільській області та Василь Парацій, головний спеціаліст Сектору Державної регуляторної служби у Тернопільській області.

Саме вони детальніше розповіли представникам громад про реалізацію принципів державної регуляторної політики в процесі розробки та прийняття регуляторного акту ОМС, підготовку аналітичних документів в регуляторній діяльності, дерегуляцію на місцевому рівні та відстеження результативності чинних регуляторних актів.

У своїх виступах вони детально розповіли основні нормативно-правові акти, що регламентують питання реалізації державної регуляторної політики, що таке регуляторний акт, послідовність здійснення регуляторної діяльності, планування діяльності рад у цій сфері, в тому числі план діяльності з підготовки регуляторних актів, повідомлення про оприлюднення регуляторного акту, відстеження його результативності.

До того ж поспілкувалися про благоустрій в населених пунктах, рекламу, торгівлю, зокрема, обмеження реалізації алкогольних напоїв в нічний час тощо.

Також під час інформаційної сесії обговорили висвітлення регуляторної діяльності ОМС  в засобах масової інформації та мережі Інтернет, на власних веб-сайтах громад.

Експерти закликали працювати на благо громад та України в цілому.

Завершилася інформаційна сесія роботою у режимі «запитання-відповідь».

Довідка 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. ULEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *