У російських підприємств досі залишаються великі активи в Україні. Підготовлено інфографіку – у яких бізнес-сферах і понині успішно діють російські компанії, та які українські компанії перебувають у власності російських бізнесменів, пише сайт “24”.
Нафтогазовий бізнес
Державна “Роснефть” володіє Лисичанським НПЗ в Луганській області, а також 141 АЗС. Компанії ЛУКОЙЛ досі належить українська нафтохімічна компанія “Карпатнафтохім”.
Російська інвесткомпанія A1 володіє 24% нафтогазової Regal Petroleum, а московська Proxima Capital Group – 20% нафтогазової JKX Oil & Gas.
Виробництво
UC Rusal Олега Дерипаски володіє в Україні Миколаївським глиноземним заводом. У “Мечела” Ігоря Зюзіна є частково законсервований Донецький електрометалургійний комбінат. А у Evraz Романа Абрамовича та Олександра Абрамова – Донецький металургійний завод імені Петровського (виробництво сталі), “Баглійкокс” (виробництво металургійного коксу) і “Суха балка” (видобуток залізної руди).
Банки
У банківській сфері України працюють “Сбербанк Украина” російського державного “Сбербанка”, а також – дочірній банк “Внешэкономбанка” – “Промінвестбанк”.
Мобільні оператори
VimpelCom, підконтрольна структурі Михайла Фрідмана і його партнерів LetterOne, володіє найбільшим українським мобільним оператором “Київстар”. Другий найбільший оператор – “МТС Україна” належить групі МТС.
Торгівля і сфера послуг
Російські компанії володіють відомими українському споживачу торговими марками Carlo Pazolini, O’stin (одяг), Greenfield, Tess (чай), Jardin (кава), Vitek, Scarlett (побутова техніка). І це далеко не весь перелік товарів російських виробників, які є на українських магазинних полицях.
Мережі
Чимало відомих українцям мереж ресторанів, магазинів також є власністю російського бізнесу: це мережа магазинів для спорту “Спортмастер”, ресторани “Якитория”, “Евразия”, “Il Patio”, “Планета Суши”, “Желтое море”, а ще — косметична фірма Faberlic та мережа книгарень “Читай-город”. Російськими є також туристичні фірми “Наталі Турс Україна” та “News Travel”.