Що робити, якщо акрилова фарба з набору засохла?

Що робити, якщо акрилова фарба з набору засохла?

Сучасні акрилові фарби – це справжня свобода для уяви та творчості художника. Завдяки чудовим властивостям саме акрил наповнює баночки у наборах картин за номерами. Він надає чудову можливість прикрашати полотно яскраво та легко, але натомість вимагає належного догляду та умов зберігання.

Акрил – щастя для художника

Акрилові фарби на відміну від олійних дійсно універсальний матеріал. Живопис на основі акрилу є безпечною технікою, що не вимагає дратівливих хімічних добавок. Малювати такі картини за номерами можуть як діти, так і дорослі, люди з алергією, вагітні, тому що протипоказань практично немає.

Акрилові фарби ділять на кілька сумішей:

  • щільна (масляниста) часто називається важким тілом;
  • рідка нагадує згущене молоко;
  • дуже рідка із щільністю чорнила відмінно підходить для аерографа.

Різниця в консистенції акрилових фарб полягає не в більшому або меншому вмісті води в їхньому складі. Вони створюються на різних типах акрилової смоли. У картинах за номерами заводський акрил у баночках поставляється середній консистенції, тому ви можете малювати їм одразу, тобто без необхідності розведення.

Як відновити засохлі акрилові фарби.

Фарба, яка постачається в наборах картин за номерами, відповідає всім нормам, тому привести її в непридатність може лише неналежна експлуатація. Незважаючи на це, ви завжди повинні перевіряти контейнери відразу після розпакування.

Як правило, не рекомендується використовувати просту воду в акрилові фарби, краще, щоб вона була дистильованою. Ви зруйнуєте їхню стійкість. Акрилове сполучне, яке має певну щільність, відрізняються сітчастою структурою. Додаючи воду, відбувається негативний вплив на з’єднання в ній, сітка стає набагато слабшою. Звичайно, колір теж буде тьмянішим, тобто менш виразним.

Для розведення акрилової фарби слід використовувати спеціальні середовища, які збільшують плинність відтінку, тобто розріджувачі. Буває так, що акрил висихає прямо на полотні під час малювання на мольберті. Не впадайте у відчай, тому що можна додати на пензель кілька крапель розріджувача і змастити поверхню полотна.

Чим розвести акрилову фарбу

Буває так, що фарба практично засохла, а малювання не закінчено. І тут можна скористатися підручними засобами, оскільки іншого виходу немає. Розгляньте три дієві поради, якщо ваш акрил загуснув або перетворився на камінь:

  • Буває так, що акрил ще не висох, але став мати надто густу консистенцію. Ви можете додати кілька крапель води в баночку, залишаючи ємність у стані спокою на деякий час. Після спробуйте розмішати фарбу зубочисткою, але не пензлем і почніть знову користуватися.
  • Затверділу фарбу можна розвести водою з кількома краплями розріджувача. Контейнер слід залишити на ніч, а потім розмішати і користуватися.
  • Акрил, який перетворився на камінь, слід витягнути зі баночки і подрібнити на порошкоподібну масу. Потім залити окропом, перемішуючи до однорідності, щоб не було грудок.

Остання порада з трьох є найекстремальнішою, оскільки може не дати позитивних результатів під час малювання. Ви можете зіпсувати картину на мольберті. Краще при повному висиханні художнього акрилу купити новий у вигляді відповідного набору фарб кольорової палітри.

Декілька порад щодо зберігання

Насправді немає певного часу, після якого акрил змінює чи втрачає свої властивості. Якщо ви зберігаєте його правильно, то насолоджуватиметеся ним довгі роки.

Відповідно до вказівок виробника рекомендується зберігати акрилові фарби в оригінальній упаковці при кімнатній температурі 20-24 °C.

Важливою деталлю є увага до того, щоб різьблення банок та кришки були добре очищені під час закриття упаковки. В іншому випадку зіткнення не буде щільним, і акрил повільно випаровуватиметься. Завжди протирайте краї баночки, видаляючи залишки фарб, що засохли, перш ніж закривати їх. Таким чином, упаковка завжди буде герметичною.

Всі контейнери картин за номерами нашого інтернет-магазину виготовлені із спеціального матеріалу, який є відмінним бар’єром та гарантує герметичність, зберігаючи свіжим акрил.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *