Пунктом 293.2 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено фіксовані ставки єдиного податку, які встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб – підприємців, що здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
для першої групи платників єдиного податку – у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
для другої групи платників єдиного податку – у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для фізичних та юридичних осіб третьої групи встановлюється у розмірі:
3 відсотки доходу – при сплаті податку на додану вартість згідно з ПКУ;
5 відсотків доходу – при включенні податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Cтавки податку для платників четвертої групи:
для ріллі, сіножатей і пасовищ (окрім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) і переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у т.ч. на умовах оренди) – 0,81;
для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, – 0,49;
для багаторічних насаджень (окрім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях) – 0,49;
для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, – 0,16;
для земель водного фонду – 2,43;
для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) і переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у т.ч. на умовах оренди, – 5,4. Про це повідомили у відділі комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.