У Тернополі випала місячна норма снігу. Тож тепер комунальники, які завжди, як у старі часи, працюють за планом, розгрібатимуть кучугури протягом наступних трьох декад. Принаймні, такі терміни можна спрогнозувати, спостерігаючи за роботою комунальних служб у перші після аномального снігопаду дні.
Не можна сказати, що міська влада змирилася із неприбраними проїжджими частинами вулиць чи стіжками протоптаними слизькими тротуарами у більшості мікрорайонів. Судячи з повідомлень в інтернеті, мерія ще з минулої неділі розгорнула бурхливу діяльність у цьому напрямку – навіть міський голова взяв у руки шуфлю та поінформував тернополян про те, що вже у понеділок всі навчальні та дошкільні заклади міста працюватимуть у штатному режимі.
Поки-що невідомо, що саме мав на увазі Сергій Надал під словом «штатний», проте вже вранці 14 листопада ця ситуація плавно переросла в екстремальну. І через відсутність транспорту на більшості ключових маршрутів, і через завалені снігом стоянки та пішохідні доріжки, і через слизькі, як скло, дороги.
Усе це змусило міськраду видати ще один циркуляр, яким комунальників зобов’язали вночі посипати траси. Схоже цей «плановий» захід мало чим допоміг, оскільки у вівторок, заповнені ще на кінцевих зупинках, маршрутки майже не зупинялися по дорозі навіть тоді, коли людям треба було вийти, наприклад, на Тарнавського, а не біля Універсаму. За свої гроші – довше їдеш, – іронізували оптимісти, тоді як песимісти зазвичай переходили на ненормативну лексику.
Тим часам на сяких-таких дорогах міста щодня з’являється все більше відкопаних з-під снігу приватних автівок. Їх водії, щоб не забуксувати, не дуже то й зважають на людей, які, мов акробати на дроті, балансують вкритими льодом і талою водою узбіччями. По-перше, тротуарів так ніхто і не розчистив, а, по-друге, звисаючі з будинків бурульки при плюсовій температурі таять реальну небезпеку для всіх, хто може опинитися під ними.
Відтак, можна сміливо констатувати, що вжиті заходи поки-що мало чим допомогли тернополянам добиратися на роботу чи з роботи, а екстреним службам вчасно прибувати на виклики. Тож, як свідчать факти, наперед задекларована готовність комунальних служб до боротьби зі стихією виявилася, як завжди – дутою. У такому випадку влада деяких міст, потерпілих від снігопаду, вже звернулася за допомогою до формувань Національної гвардії, військових, трудових колективів чи мешканців. У нас же вкотре сподіваються на новеньку шуфлю в руках мера. А хто ж буде шуфлювати?