Нехай про тебе линуть співи, Тебе люблю без міри я. Мій край веселий і щасливий, Городнице рідна ти моя…
Що сьогодні тісно об’єднує громаду? Спільна праця на її благо, добрі справи, зв’язок поколінь та, звичайно, загальне свято. А таким є День села. Вдало запланованому відпочинку не може завадити навіть погана погода. Отож, ні мінлива хмарність, ані дощ аж ніяк не завадили провести у минулу неділю гарне свято у Городниці на Гусятинщині.
Село Городниця – мальовничий та чарівний куточок з багатою історією, овіяною легендами, цікавою культурною спадщиною, талановитими та працьовитими людьми, зеленими лісами, розгаданими і нерозгаданими туристичними тайнами і стежками. Словом, неповторне для кожного його мешканця. Назва “Село моє, для мене ти єдине”, під якою проводилось дійство, повністю відповідає темі.
Надзвичайно людно було того дня у будинку культури. На свято рідного села до свого куточка з’їхалися ті, хто тут народився і виріс. Завітали і жителі навколишніх населених пунктів, старости і землевпорядники сіл Постолівка і Самолуски Галина Паньків, Ольга Литвин, Ігор Бевський та Антоніна Наконечна. Розділити радість городничан приїхали відомий господарник Іван Гута, заступниця Гусятинського селищного голови Наталя Мацко та секретар Гусятинської селищної ради Ігор Лисак. Село упродовж дня радо зустрічало гостей.
На калиново уквітчаній сцені ведучі Віта Пискір, Юлія Кримець, Богдана Данилевич, Валентина Забігайло, Наталія Костишин та Антоніна Конаровська тепло вітали односельчан зі святом, оголосивши урочистості відкритими. Прозвучав Гімн України. З вітальним словом до присутніх звернулися всечесні отці Василь та Михайло, провівши спільну молитву та благословивши усіх на благі намірення. Сільський староста Микола Колтуцький на правах господаря бажав громаді процвітання і миру, а кожній родині – щастя, достатку, злагоди та добробуту. До щирих привітань та побажань з нагоди Дня села Городниця приєдналась заступниця Гусятинського селищного голови Наталя Мацко. Далі на усіх чекала насичена концертна програма, яку підготували педагог-організатор ЗОШ 1-3 ступенів села Городниця Оксана Гарасимович та директор будинку культури Михайло Томчишин.
Художні номери переплітались зі словами ведучих. Йшлося про історію села, від першої згадки про нього і по сьогодні, про історичні пам’ятки, про відомих людей, уродженців села, зокрема Дениса Лук’яновича, про людей праці, віншування були і на честь старожилів, і тих, хто став на рушник щастя, хто народився. Особливо згадували жертв нацистів та воїнів УПА, учасників АТО, які загинули, віддавши своє життя за нашу незалежність. Хвилиною мовчання вшанували їх світлу пам’ять. Приємно зазначити, що значна частина концерту відбувалась з-за участі місцевих аматорів як молодого так, і старшого покоління. Вражали, беззаперечно, усі учасники художньої самодіяльності і піснями, і танцями. Проте хочеться відзначити виступ чоловічого ансамблю у складі Івана Коломиї, Івана Древняка, Валерія Горового, Степана Паньківа, Степана Паляника, Михайла Юркевича, Віктора Соболя, Михайла Томчишина (акомпанемент), більшості з яких давно літа на осінь повернули. Пісня “Неопалима купина” у їх виконанні викликала неабияке захоплення. Мурашки повзали по тілу і від пісні “Про маму” (Степан Паньків). Свою родзинку у програму концерту внесли і гості з Гусятина – аматори Центру культури та дозвілля, а також “Гусятинської мистецької школи”…
Урочистості завершувались, а свято набирало обертів. Надворі, незважаючи на негоду, працювали батут, торгові точки, діти ласували солодкою ватою. В повітрі пахло прохолодою і димом. У наметах та за окремими столами під відкритим небом усі бажаючі смакували шашликами, якими пригощали брати Лотоцькі. А ще – рибною юшкою, канапками, смаженою картоплею, різними напитками та особливим десертом – морозивом-сорбетом власного виробництва – від Івана Гути.
День села, безумовно, вдався, пройшов яскраво, феєрично і надовго запам’ятається. Гуляли всім селом. Такого дійства давно не було, завершилось все танцями.
Староста Микола Колтуцький щиро вдячний усім, хто долучився до організації свята, особливу подяку висловлює фермерам, насамперед, Івану Гуті, Степану Тхору, Богдану Бевському, місцевим підприємцям Івану Лазенку, Анатолію Драгану, Андрію Чурі, Віктору та Василю Лотоцьким, голові Гусятинського РайСТ Ігорю Свергуну, без підтримки яких свято не було б таким пишним, багатим і радісним.
Марія МАЙДАНЮК.
Фото авторки.