Сільськогосподарські обприскувачі: їх різновиди та особливості

В сільськогосподарському секторі під час посадочних робіт, а також для подальшого догляду за насадженнями застосовують спеціальне обладнання, яке називають обприскувачами. Ця техніка особливо важлива в регіонах з посушливим кліматом. Однак і в нашій кліматичній зоні з метою боротьби зі шкідниками це обладнання користується підвищеним попитом у фермерських господарств, які займаються вирощуванням різних культур.

Конструкція і принцип роботи обприскувача

Таке обладнання складається з насоса, штанги або вентилятора (залежно від принципу роботи), а також резервуара для рідини. Перший приводиться в дію за допомогою спеціального валу для відбору потужності. Енергія передається обприскувачу від силового агрегату трактора. Рідина в резервуарі постійно перемішується гідравлічною установкою, а тому її концентрація залишається незмінною протягом усього процесу обробки рослин. Бак для рідини може бути виконаний з пластика або металу. Крім іншого, він може мати різну місткість.

Принцип роботи як причіпного обприскувача https://agrimatco.ua/category/prichipni-opriskuvachi, так і навісного обладнання полягає в тому, що з резервуара добрива надходять до фільтра, з якого проходять в насос і далі через регулятори тиску в розподільну установку, з якої вже подаються до розпилювальних форсунок. Багато моделей оснащені рівнеміром, який демонструє кількість рідини, що залишилася в резервуарі.

Основні різновиди обладнання

На сучасному ринку представлений широкий асортимент обприскувачів, які класифікуються за різними критеріями. За методом монтажу на трактор вони поділяються на:

1. Навісні. Призначені для обробки смуг шириною від 12 до 18 метрів. Переваги такого обладнання полягають у відносно невисокій ціні, компактних габаритах та високій маневреності. Місткість баку з робочою рідиною у цих пристроїв варіюється в межах від 400 до 800 літрів. Основна сфера — обробка хімічними речовинами насаджень площею до 1 тис. га.

2. Причіпні. Найбільш затребувані моделі, які з’єднуються з трактором за допомогою фронтальних конструкцій. Ширина охоплення оброблюваної смуги коливається в діапазоні від 12 до 36 метрів, а місткість баку для рідини може сягати 4 кубічних метрів. Такі обприскувачі прекрасно підходять для обробки великих сільськогосподарських угідь.

Крім того, виділяють самохідні обприскувачі. Це автономні високопродуктивні машини, головний мінус яких полягає у високій вартості. Виготовляються на базі колісного шасі з високим рівнем прохідності. Сфера їх застосування — полив і удобрення територій площею від 1 тис. га.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *