Складнощі на ринку праці, що спостерігалися в останні роки, змусили задуматися про зміну професії багатьох фахівців. Аналітики сайту rabota.ua опитали здобувачів, щоб оцінити ситуацію з перекваліфікацією. Пощо 800 учасників опитування чесно відповіли на питання – чи трудяться вони за фахом. З’ясувалося, що тільки 45% працюють за фахом, який отримали у вузі, ще 36% працюють в іншій галузі і 11% змінили професію.
Як правило, більшість тих, хто не працює за фахом вказують причиною зміни професії відсутність актуальних знань за фахом у ВНЗ або незатребуваність самої спеціальності на ринку праці. Популярними причинами зміни професії є неможливість гідного заробітку або кар’єри. Крім цього, учасники опитування поділилися успішним досвідом монетизації хобі і не менш успішним працевлаштуванням за вмінням, а не за фахом.
Проте, зміна фахом не робить учасників опитування щасливими і задоволеними – тільки 47% задоволені своєю роботою не за фахом.
Однак, повернутися в рідну професію учасники нашого опитування теж не всі готові. Тільки третина опитаних погодилися з твердженням, що готові працювати за фахом.
Що дивно, у тих, хто працює за фахом, в переважній більшості випадків виникає бажання перекваліфікуватися – його відчули 82% опитаних.
Це бажання планують реалізувати в найближчому майбутньому лише 36% учасників опитування, а ще 57% «відкладають в довгий ящик».
Можливо, причина такої прокрастинації в тому, що невдоволення роботою виникає не на функціональному рівні, а через недостатню оплату праці. Так, 46% учасників опитування виявляють готовність перекваліфікуватися виключно через недостатній рівень доходу, кожен четвертий скаржиться на дискомфорт в робочій обстановці, а кожен п’ятий – на рутину.