Сьогодні – День охорони праці

Сьогодні – День охорони праці

Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці», в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення Дня охорони праці щорічно 28 квітня у Всесвітній день охорони праці.

Цьогорічний День охорони праці відзначається під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше цей день відзначався у 2003 році.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, вперше проведеного американськими і канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, загиблих та постраждалих на роботі.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

Охорона праці – це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-12 визначає основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.

Органом, який забезпечує дотримання державна політика в галузі охорони праці на обласному рівні є Управління Держпраці, яке утворено відповідно до статті 21 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», пункту 7 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96 та наказу Міністра соціальної політики України від 27.03.2015 за № 340, зареєстрованого в Мін’юсті 20.04.2015 за № 438/26883 і є правонаступником Державної інспекції з питань праці в області та територіального управління Держгірпромнагляду в області.

Управління Держпраці під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє в установленому порядку з територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, а також підприємствами, установами, організаціями на відповідній території з питань, віднесених до його компетенції.

Метою управління Держпраці є дотримання прав і гарантій застрахованих осіб у сферах промислової безпеки, охорони праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення та у сфері гігієни праці та функції із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *