Ще у кінці червня біля картодрому, що на вул. Митрополита Шептицького, 26, виросло наметове містечко та імпровізовані бокси для авто. А вже у перший день липня на трасі відбулися перші старти другого етапу Кубка України з картингу серед учнівської молоді. Відтак, упродовж трьох днів Тернопіль приймав юних любителів шосейно-кільцевих перегонів та швидкісного маневрування. А швидкості у молодих картингістів і справді не дитячі – на тернопільській трасі вони розганялися майже до 80 км/год.
Змагання визначали найкращих у традиційних класах картів. Вперше за півсторіччя перегони зібрали таку велику кількість учасників – 122 пілоти з 11 команд. Це – спортсмени з Тернополя та області, Хмельницького, Львова, Ужгорода, Луцька, Чернівців та Чернігова. Серед команд, які традиційно гуртуються навколо центрів технічної творчості учнівської молоді своїх міст, були і ті, які виступали під прапорами обласних федерацій з картингу.
До речі, в Україні на сьогодні існує чотири траси, на яких можна проводити змагання такого рівня: у Києві (довжина траси — 1413 м), Полтаві (1050 метрів), Дніпродзержинську (1330 м) та єдина на Західній Україні – у Тернополі (728 м). Донедавна змагання проводились і в Кам’янці-Подільському (800 м), але у цьому році трасу закрили на реставрацію.
Щоб прийняти ці перегони, хлопці та дівчата на чолі з президентом Федерації картингу у Тернопільській області Миколою Чорним практично самотужки готували трасу до змагань, оскільки міська влада нічим не допомогла. Але нема нічого лихого, щоби не вийшло на добре: гроші на облаштування траси надали підприємці. Компанія “Лан”, очолювана Іваном Лобоцьким, стала найбільшим спонсором змагань. Організатори вдячні за кожну гривню небайдужих людей. Але питання залишається відкритим: чому місто не хоче почути прохання картингістів про допомогу?
А для того, щоб у рідному місті приймати не тільки змагання юних картингістів, а й Всеукраїнські перегони усіх рівнів, ентузіасти виношують ще одну недешеву, але вкрай необхідну ідею. Якщо додати до траси ще одну “петлю”, то її протяжність складе 1000 метрів, і Тернопіль зможе приймати змагання навіть міжнародного рівня! Також, поки-що тільки у мріях, – будівництво трибун та боксів для техніки.
А тим часом, юні гонщики отримали свої нагороди. Кубки України завоювали команди Волинської ОЦНТТУМ – за перше місце, Чернівецької – за друге та Хмельницької ОЦНТТУМ – за третє місце.
Змагання організував Український державний центр позашкільної освіти спільно з Федерацією картингу України та Федерацією картингу Тернопільської області. Традиційно гостей зустрічали та брали участь у змаганнях Тернопільській обласний комунальний науково-технічний центр школярів та учнівської молоді і Тернопільська станція юних техніків, а також вихованці гуртків картингу ТОКНТТЦШУМ та ТСЮТ.
Олена МУДРА для «Нашого ДНЯ».
Фото Олени МУДРОЇ та Михайла ЛАМПІКА.