Нещодавно в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податку на прибуток, взаємодії з питань трансфертного ціноутворення та моніторингу звітності управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Алла Іванчишина під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувалася із додзвонювачами щодо спрощеної системи оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників.
Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.
Питання 1. Як сплачують єдиний податок сільськогосподарські товаровиробники?
Відповідь: Платники єдиного податку 4-ї групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою; платять податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, в таких розмірах:
– у I кварталі – 10 відсотків;
– у II кварталі – 10 відсотків;
– у III кварталі – 50 відсотків;
– у IV кварталі – 30 відсотків.
Питання 2. В який термін контролюючий орган надає юридичній особі письмову вмотивовану відмову у реєстрації платником єдиного податку четвертої групи?
Відповідь: Контролюючий орган за місцем обліку (місцезнаходженням) юридичної особи надає письмову вмотивовану відмову у реєстрації платником єдиного податку четвертої групи та включення до Реєстру платників єдиного податку четвертої групи протягом тридцяти календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкових декларацій з єдиного податку четвертої групи.
Питання 3. Чи можуть платники єдиного податку четвертої групи протягом звітного року обрати іншу групу платників єдиного податку або відмовитись від спрощеної системи?
Відповідь: Платники єдиного податку четвертої групи можуть самостійно перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку іншої групи, або відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів. Такий перехід здійснюється з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано відповідну заяву, за умови сплати податку за поточний рік у розмірі, що розраховується виходячи з 25 відсотків річної суми податку за кожний квартал, протягом якого платник перебував на четвертій групі платників єдиного податку.
Питання 4. Які розміри ставок встановлені для юридичних осіб платників єдиного податку четвертої групи у 2019 р.?
Відповідь: Для платників четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):
– для ріллі, сіножатей і пасовищ – 0,95;
– для багаторічних насаджень – 0,57;
– для земель водного фонду – 2,43;
– для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту, – 6,33.
Питання 5. Чи може юридична особа – платник єдиного податку четвертої групи подати розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва з уточненими показниками?
Відповідь: Подання уточнюючого розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва окремо від податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи не передбачено.
Юридична особа – платник єдиного податку четвертої групи при виявленні помилки що міститься у раніше поданому розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва, може заповнити та подати уточнюючий розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (у тому числі в електронному форматі) тільки у складі уточнюючого розрахунку платника єдиного податку четвертої групи.