Голова обласної державної адміністрації Степан Барна зустрівся з керівництвом міжнародного аеропорту «Жешув-Ясьонка» (Республіка Польща).
«Перебуваючи у Польщі на X Форумі Європа-Україна у січні цього року, я мав можливість ознайомитися з роботою аеропорту у місті Жешув. Цікаво, що за розмірами та стратегічною потужністю аеропорт «Тернопіль» доволі схожий з аеропортом «Жешув-Ясьонка». Саме тому для нас важливо запозичити ваш досвід його успішної експлуатації. Ми зацікавлені у налагодженні співпраці між аеропортами. Крім того, наразі уже зроблено два важливі кроки – аеропорт має право власності на землю, а в грудні минулого року отримав сертифікат служби авіаційної безпеки, який засвідчив його придатність для прийому повітряних суден», – наголосив Степан Барна.
Голова обласної державної адміністрації зазначив, що головне – знайти інвестора, який готовий вкладати кошти в об’єкт та візьме на себе ряд соціальних зобов’язань. Долучатися до співфінансування готова і влада області.
«Ми готові спрямовувати в об’єкт кошти з Державного фонду регіонального розвитку, обласного бюджету. Крім того, готові віддати аеропорт за одну гривню оренди, лише б запустити авіасполучення. А ще можемо запропонувати інвестору вільні території, які виділили окремою ділянкою, для будівництва логістичного центру»,- констатував Степан Барна.
Як розповів директор Тернопільського обласного комунального підприємства «Тернопільавіаавтотранс» Юрій Малецький, аеродром Тернопіль має штучну злітно-посадкову смугу (ШЗПС), яка побудована в 1984 році, сертифікований у 2016 році та готовий до прийняття повітряних суден (ПС) максимальною злітною масою до 68 тонн без обмежень та до 100 тонн із частотою 1-2 рейси на добу.
«Зараз у наявності два перони на сім місць стоянок літаків. Аеродром відноситься до аеродромів класу «Г». Аеровокзал має два пасажирських термінали, однак великий термінал, який здатний приймати великий пасажиропотік, знаходиться у непридатному для обслуговування пасажирів стані. Малий термінал працює у робочому режимі і здатний обслуговувати 30 пасажирів за годину. Також для утримання аеродрому в наявності є спецавтотехніка, 40 відсотків якої знаходиться в експлуатаційному стані, що забезпечує виконання необхідних робіт літом та зимою», – розповів Юрій Малецький.
Також він повідомив, що в першу чергу потрібно провести ремонт злітної смуги та двох терміналів.
Зараз розробляється проект реконструкції внутрішньої частини будівлі аеровокзалу.
«Ми дуже раді нашому візиту на Тернопільщину. Наша зустріч тут – це результат X Форуму Європа-Україна. Сьогоднішній статус аеропорту «Жешув-Ясьонка» – це результат 10-річної роботи. У 2015 році ми здали останній термінал. Але робота триває – розбудовуємо злітну смугу. Ми раді, що влада області готова до діалогу і співпраці і дуже сподіваємося, що наш досвід розвитку аеропорту буде корисний для вас», – зазначив Голова Ради директорів міжнародного аеропорту ««Жешув-Ясьонка» Міхал Табіш.
Також Голова Ради директорів міжнародного аеропорту ««Жешув-Ясьонка» Міхал Табіш висовив сподівання, що вже у травні цього року у рамках міжнародного інвестиційного форуму буде підписано Меморандум про співпрацю щодо розвитку аеропорту у Тернополі.
Нагадаємо, аеропорт «Жешув-Ясьонка» має статус міжнародного та відноситься до малих аеропортів Польщі. Проте, незважаючи на розмір, на сьогоднішній день з аеропорту здійснюються внутрішні, європейські та міжконтинентальні рейси. Аеропорт розташований на відстані 20 км від м. Жешув і його пропускна спроможність становить 720 пасажирів за годину. Зараз аеропорт розширюється і планує підвищити цю цифру до 1400 пасажирів за годину, що становитиме 1,8 мільйонів пасажирів у рік. Аеропорт має приблизно 650 га землі, яка має врегульований юридичний статус.
Також у рамках візиту на Тернопільщину представники Польщі відвідають обласне комунальне підприємство «Тернопільавіаавтотранс».