Великий зал був наповнений світлом та зеленими деревами, класичні мелодії камерного оркестру зустрічали гостей події, яка надовго залишиться у пам’яті кожного, хто її відвідав. Перед очима публіки дизайнери готувались презентувати свої колекції. Здається, показ колекцій одягу – що тут можна додати особливого? Але подія «50 відтінків щастя», яку організувала тернопільська дизайнерка святкового одягу Наталі Стефанчук у межах NATALI FASHION DAY TERNOPIL та відзначення свого ювілею, зворушила серця глядачів.
- Для мене це не просто свято моди чи день народження, для мене це заклик до суспільства робити добро, – розказала Наталі Стефанчук. – Я мріяла і робила все, щоби відродити Тернопільські Дні моди, якими славилось файне місто протягом багатьох років. І сьогодні ми покажемо усьому світові колекції наших тернопільських талановитих дизайнерів і встановимо на одній локації три рекорди України для книги «Національний реєстр рекордів України»».
Першою свою колекцію одягу «Думка» презентувала дизайнерка Марія Діденко. Моделі дефілювали у вишуканих нарядах з українськими мотивами. Другий показ був одночасно і рекордним, адже на подіум вийшли 58 дітей. Дівчатка – одягнені у спіднички, а хлопці – з шарфиками, при цьому й шарфики, і спіднички – це остання трансформація рекордного шлейфу, яким дивували тернополян у 2020 році. Але головне було те, що діти допомагали своїм одноліткам з інвалідністю іти по подіуму. І це викликало у всіх неймовірні емоції. Світлини зберегли щасливі посмішки вихованців Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру (ТОНРЦ), які стали учасниками встановлення досягнення і отримали сертифікати рекорду України «Найбільша кількість дітей-моделей з особливими потребами на інклюзивному показі мод «Трансформації рекордного шлейфу», організатором і волонтерами якого стали члени ГО «Планета Вільних Людей». Директорка ТОНРЦ Ірина Кароль відзначила, як важливі такі події для розвитку особистості.
Наступний показ також зворушив людські серця. На подіумі вперше презентували молодіжний еко-одяг «КРУК» молодого тернопільського дизайнера Дмитра Мудрого. Одяг дуже комфортний – відзначили моделі, і не дивно, адже склад тканини – конопля, бамбук і бавовна. До того ж, худі має кишеню-органайзер, а штани – багато різних кишень. Розрахована колекція на активну молодь, яка захоплюється скейтами, лонгбордами, роликами, роверами, мандрами. Хлопці – учні Тернопільського вищого професійного училища послуг і туризму – демонстрували навіть не одяг, а історію Діми, який встиг тільки взяти в руки свої перші пошиті речі – худі, штани, лонгсліви. Далі доля дала Дімі непросте випробування вогнем. Обпечений вибухом, він допоміг врятувати молодших братів з дому батька, але не зміг подолати опікову хворобу і заснув вічним сном.
Презентувала колекцію Діми мама Олена Мудра. Ситуація з сином кардинально змінила її життя. Жінка заснувала благодійну організацію «Благодійний фонд «Промінь Сонця»» і прагне змінити ситуацію з опіковими хворими на Тернопіллі – планує від благодійного аукціону-розпродажу речей колекції «КРУК» розпочати збір коштів на необхідні медичні інструменти для Тернопільської лікарні швидкої допомоги.
- У нас в області один кваліфікований лікар-комбустіолог, спеціаліст з опіків Ярослав Головатий, який лікує опіки у дітей в обласній дитячий лікарні. Дорослих постраждалих немає, де лікувати, і їх відправляють в опікові центри інших областей. Дорога, час, реанімація, опікова хвороба – все це працює не на користь людини,- розповідає Олена Мудра. – Тернопільщині потрібний власний центр термічної травми і опікової хвороби.
Оригінальність колекції Дмитра Мудрого відзначила керівниця «Національного реєстру Книги рекордів України» Лана Вєтрова. - Хочу поділитися своїми враженнями від прем’єри показу колекції чоловічого одягу Дмитра Мудрого, – зазначила вона. – Я в захваті, просто вражена побаченим! Дуже органічно представлена образами моделей, таких же молодих хлопців, як Діма. Я вважаю, що ця колекція має бути представлена не лише в Тернополі. Її мають побачити і в інших містах України.
Далі публіку дивувала колекція від дизайнерів-флористів Тернопільського вищого професійного училища послуг і туризму. Колекцію «Лісова Пісня» – одяг, оздоблений природними матеріалами – у цей день визнали рекордною для України, і не дивно, адже її прикрашає мох і 10 500 елементів, взятих у природи. Реєстратори рахували рослини, квіти, елементи з кори та інших природних матеріалів.
- Рекорд має назву «Найбільша кількість декорованих елементів в еко-колекції – більше 10 500» та надихає на думки про збереження крихкого світу навколо нас, – прокоментувала показ директорка ТВПУПТ Галина Грушко. – А те, що ми можемо показати свої колекції не тільки в Інтернеті, а й «вживу», дарує незабутні емоції всім учасникам – і творцям і тим, хто йде по подіуму.
Колекція «Крез сьогодення» Тернопільського вищого професійного училища послуг і туризму вже завоювала свою славу і стала переможцем Х ювілейного Всеукраїнського проєкту «Битва модельєрів – 2021». Яскраві кольори суконь перегукуються з палітрою осені.
- Кожна з них може стати улюбленою в гардеробі, – зауважила гостя події Ірина Зубрик. – Надзвичайна подія для мене, я вперше тут і дуже тішусь, що долучилась до допомоги Святому Миколаю, адже гроші за квитки організатори витратять на подарунки для діток з інвалідністю.
Останнє дефіле події було тріумфальним, адже це були сукні щастя авторської колекції «50 відтінків щастя» Наталі Стефанчук. Завершальна сукня з колекції від ТМ «НАТАЛІ-МОДА» отримала третій рекорд події – «Найбільша кількість декорованого каміння на дизайнерській сукні – 5500». Цікаво, що на розкішній «Сукні Щастя» у золотисто-нюдово-теракотових тонах насправді налічили більше 7 000 каменів. Сукню презентувала господиня свята, організаторка, дизайнерка ТМ «НАТАЛІ-МОДА» Наталі Стефанчук.
- Кожна «Сукня Щастя» наповнена запитом-бажанням, енергією її володарки, відображала її внутрішній світ і настрій, – ділиться Наталі. – Це перший етап проєкту, другий буде всеукраїнського значення – у наступній колекції зробимо акцент на різні області України.
Свято краси, надії, моди і рекордів завершилось, але залишилося відчуття єднання всіх людей. І хочу завершити репортаж словами письменниці Валентини Семеняк: «У щастя набагато більше відтінків, воно безкінечне, його неможливо затиснути в рамки. Воно щодня набуває барв інакшости» та словами молодого дизайнера філософа Дмитра Мудрого, які продовжують змінювати напрям розвитку суспільства на світло: «Все, що ти маєш – час, все, що отримуєш – досвід, все, що знаходиш – натхнення, все, що втрачаєш – можливості! Виражайся!»
Валентина ТОМАЩУК.
Фото Влада КРАВЧУКА.