Своїм прикладом вони доводять – все можливо, якщо вірити і докладати зусиль
Ексклюзивний календар на 2022 рік «Тернопіль спортивний: від мрії до результату» нещодавно презентували у місті. Він розповідає про 29 видатних тернопільських спортсменів і їхніх тренерів. Наймолодшому – 5 років.
Тернопіль – справжнє спортивне місто
Про це ми дізнаємося найчастіше з новин центрального телебачення, сайтів і газет – імена спортсменів з Тернополя звучать на найпрестижніших змаганнях в усьому світі, прославляючи і Україну, і рідне місто. Але спортсменами не народжуються. Це довгий шлях, який для більшості розпочинається з дитинства. І добре, коли поряд є досвідчений тренер, старші товариші з команди, є підтримка батьків і друзів. Дивує, вражає, як зовсім малі діти 5, 6 років відають свій вільний час заняттям спортом і невдовзі отримують свої перші юнацькі відзнаки, крокуючи впевнено до звання майстрів спорту. Зафіксувати цю зворушливу підтримку малечі на сторінках календаря змогли активні тернополяни, які розвивають спорт не тільки професійний, а й просто плекають любов до спортивних змагань у кожному мікрорайоні міста. Це – колектив Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення Тернопільської міськради (ТМЦФЗН ТМР).
Ідею випустити календар, присвячений спортивному життю файного міста, реалізують вдруге з підтримкою меценатів, разом з партнерами спортивних свят, які полюбили діти та дорослі. Минулорічний 2020 познайомив тернополян з дванадцятьма спортсменами – «сильними та стильними», а календар 2021 розказав 12 історій з різних видів спорту про те, як з мрії та праці народжується результат, наскільки важлива підтримка і як надихають успіхи старших.
Як народжувався календар
- Ця ідея просто вітала у повітрі, – розповіла «Нашому ДНЮ» Вікторія Безгубенко-Гнатишин, директорка ТМЦФЗН. – Об’єднати малих зі старшими спортсменами придумали водночас і ми, і міський осередок ГО «НОК України» в Тернопільській області, саме тому він у нас такий зворушливий. Питання віку у спорті особливе. Якщо ми бачимо на фото, наприклад, шестирічну гімнастку Софію Бібик, яка робить перші кроки у цій сфері, то поряд з нею дівчина всього на дванадцять років старша – Настя Бачинська, вже всесвітньовідома сильна гімнастка. У свої 18 років Настя претендує на перемоги в Олімпіадах світу і неодноразово перемагала на змаганнях різного рівня, отримала золото юніорських Олімпіад. Тобто кар’єра у спорті розпочинається з першого дня прийняття рішення бути спортсменом. І на наших фото спортсмени, які однаково багато тренуються – і великі, і малі. Пишаємось ними і нашим творінням – календарем.
Календар відразу став раритетним
Зворушливим з першого до останнього місяця, емоційним вийшов з друку спортивний календар. І зразу став раритетним, адже світ побачило всього двісті примірників. Отримали їх спортсмени – герої календаря, директори ДЮСШ Тернополя, представники професійних команд і партнери – люди, що протягом року підтримували організаторів спортивно-масових заходів, міських змагань, які об’єднують навколо спорту тисячі тернополян.
Кожна сторінка календаря містить корисну інформацію про спортсменів, тренерів, які презентують різні види спорту та спортивні школи міста.
Наймолодший герой календаря – п’ятирічний хлопець
Усього календар презентує 29 тернополян, які своє життя пов’язали зі спортом. Серед них наймолодший – Руслан Вовк, якому лише 5 років. Усі вони – справжні наші тернопільські герої – тренери та їхні вихованці. Отож…
Січень – сноубординг і фрістайл: Наталія Пазунка та Марк Галабицький (10 років), Сергій Приймак і Платон Кушик (8 років).
Лютий – армспорт: Вадим Стецюк, Юрій Бакович, Дмитро Тихонюк (8 років).
Березень – велоспорт: Віталій Гринів, Іван Котис (6 років).
Квітень – фехтування: Дмитро Хрущ, Костянтин Хрущ (9 років), Кирил Духота, Ніка Духота (8 років)
Травень – дзюдо: Віталій Гнатишин, Валерія Гнатишин (7 років).
Червень – спортивна гімнастика: Анастасія Бачинська, Софія Бібик (6 років).
Липень – баскетбол: Дмитро Забірченко, Даниїл Харкавий (6 років).
Серпень – плавання: Юрій Юркевич, Валерія Хоминець (7 років).
Вересень – скейтбординг: Уляна Перчик, Аліса Шидловська (7 років).
Жовтень – бокс: Ярослав Шнуровський, Руслан Вовк (5 років).
Листопад – греко-римська боротьба: Володимир Войтович, Артем Топольницький (9 років).
Грудень – футбол: Андрій Зінь, Матвій Нагайло (7 років).
Фотографи календаря – невтомні Андрій Фігурський, Інна Вовк і Влад Кравчук.
Більше 90 спортивних заходів для 5000 учасників
Цього року Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення провів більше 90 заходів, залучив понад 5000 учасників. Принцип цього молодого колективу – креативність. Фотографам, які співпрацюють з центром фізичного здоров’я, майже кожного вихідного дня є що фіксувати – одна подія змінює іншу. Поряд з традиційними забігами, велозмаганнями, відбувся і перший забіг з тваринами «ВусоЛапоХвіст», і «Круті віражі» – велосипедний марафон серед дітей від 3-х років і старших. Ось і в останні вихідні 2021 року на набережній Тернопільського ставу влаштували незвичну подію – «Миколаї» бігли 5 км під час заходу «Santa Run 2021». А 26 грудня на локації «Водна арена» у Білій відбувся зимовий пів марафон «Теr Run 2021» (10 і 21 км) – більше 100 учасників бігали по Кутківецькому зимовому лісі та навколо ставу.
Тішить, що у Тернополі найхолодніша пора року не в силі зупинити розвиток спорту, тому навіть зима всім місцевим спортсменам, а також просто активним людям приносить драйв, щастя і перемоги. А фотографи ловлять миті, які у майбутньому році, можливо, стануть основою для спортивного календаря 2023.
Олена МУДРА.