У квітні 1995 році в Україні були створені перші структурні підрозділи органів Державного казначейства – установи, яка з часом стала дієвим інструментом державної та регіональної фінансової політики. Нині у системі працюють більше 13 тисяч професіоналів своєї справи. Минулої п’ятниці майже 700 з них приїхали у Тернопіль, щоб взяти участь у розширеній колегії.
Голову Державного казначейства України Тетяну Слюз, керівників та фахівців центрального апарату, 25 головних управлінь і 575 управлінь та відділень казначейства на правах господаря щиро привітав ректор Тернопільського національного економічного університету Андрій Крисоватий.
– Я дуже радий приймати у стінах нашого вищого навчального закладу велику казначейську родину. Саме в цій залі зустрілися люди з різних регіонів, з різних територій, але є риса, яка усіх об’єднує, – служіння народу України, служіння Українській державі, – наголосив він.
Тетяна Слюз повідомила журналістам, що місце проведення виїзної розширеної колегії обрала невипадково. Адже саме у ТНЕУ вона здобула другу вищу освіту, саме цей економічний університет став надійним партнером очолюваної нею служби на шляху постійного розвитку та вдосконалення. Результати цієї міцної співпраці очевидні – лише за десять останніх років у відділі післядипломної освіти та підвищення кваліфікації ТНЕУ пройшли навчання 1900 працівників органів Держказначейства України.
Окрім того, вчорашні студенти університету сьогодні обіймають відповідальні посади як в органах Казначейської служби, так і в інших державних інституціях. Вони гідно представляють свою альма-матер, будучи висококваліфікованими спеціалістами та патріотами.
Нині ж, коли час ставить перед службою нові завдання, вирішити які можна лише завдяки якнайширшому впровадженню інформаційних технологій та передових методів управління державними фінансами, партнерські стосунки між казначеями та науковцями стають пріоритетними. Адже від того, наскільки ефективно працює Казначейство України, залежить і виконання бюджету, і макроекономічні процеси у державі.
Засідання розширеної колегії в актовій залі ТНЕУ розпочалося з виконання Державного гімну України. Після цього учасники заходу ознайомилися з результатами роботи з удосконалення нормативно-правових актів та організаційно-розпорядчих документів служби, які регламентують питання обслуговування бюджетів, підбили підсумки та визначили перспективи функціонування системи дистанційного обслуговування Казначейства «Клієнт Казначейства – Казначейство». Метою цього нововведення є спрощення та оптимізація взаємодії розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів з органами Державної казначейської служби, впровадження електронного формату обслуговування клієнтів з використанням надійних засобів електронного цифрового підпису та сучасних Інтернет-технологій.
Жваво та емоційно також пройшов обмін досвідом з організації роботи управлінь та відділень служби. Річ у тому, що з ініціативи Тетяни Слюз казначеї з одних областей упродовж трьох днів знайомилися з діяльністю та умовами праці своїх колег в інших регіонах України. Наприклад, тернопільські фахівці побували у відрядженні на Київщині, а у нас гостювали казначеї з Миколаївщини. Відтак, усі виступаючі на колегії були одностайними у думці, що таке спілкування зближує, об’єднує, а подібні відрядження дозволяють не тільки збагатитися досвідом, а й відвідати визначні місця того чи іншого краю, щоб навіч переконатися, якою прекрасною та неповторною є наша Україна.
А завершилася колегія, справді, святково. З нагоди 21 річниці від дня створення Казначейства, Тетяна Слюз особисто привітала найсумлінніших працівників. Також під дружні аплодисменти залу за відзнаками на сцену вийшли іменинники квітня, мати п’ятьох дітей, учасники АТО, казначеї Луганської і Донецької областей, які забезпечують безперебійну роботу відомства у нелегких, а почасти – небезпечних для життя умовах зони бойових дій.
Відрадно, що серед нагороджених був і завідуючий сектором інформаційних технологій Теребовлянського управління Володимир Петрів, який нещодавно повернувся з передової.
Після завершення розширеної колегії Казначейства її учасники відвідали Марійський духовний центр у Зарваниці, де взяли участь в Архієрейській Божественній Літургії.
Після неї біля цілющого джерела Митрополит Василь Семенюк освятив 78-метровий Державний Прапор України та розділив його між головними управліннями Державної казначейської служби України.
– Я щиро радий тому, що мої колеги повезуть додому таку пам’ятку. Адже цей стяг ми розгорнули у святому для українців місці – під благодатним небом зарваницької землі, поруч з обителлю Чудотворної Богородиці, – схвильовано поділився своїми враженнями начальник Головного управління Держказначейства Тернопільщини Петро Гринчишин.
За його словами, неординарна ініціатива голови служби Тетяни Слюз провести розширену колегію у нашій області, а потім ще й відвідати всеукраїнську святиню, слугуватиме професійному розвитку казначеїв та спонукає їх до сумлінної роботи. Та головна цінність такого заходу, безсумнівно, у тому, що наше рідне Тернопілля знову стало об’єднуючим місцем для сотень людей з усіх регіонів України, які хоча б один день і, можливо, вперше побували тут. А на згадку ростиме вічно зелена модрина, яку на Алеї почесних гостей ТНЕУ посадили голова Державної казначейської служби Тетяна Слюз і ректор університету Андрій Крисоватий.
Олег ГРУШКОВИК.