Тернопільська обласна державна адміністрація: акценти жовтня

Тернопільська обласна державна адміністрація: акценти жовтня
Шкільні автобуси відправилися в 10 районів області
Шкільні автобуси відправилися в 10 районів області

На «шкільні автобуси» – майже 16 млн. грн.

Ще 19 новеньких автобусів українського виробництва наприкінці жовтня були направлені у 10 районів Тернопільщини. П’ять із них отримали й територіальні громади серед яких, зокрема, Підволочиська, Скала-Подільська, Теребовлянська, Скалатська та Шумська. Завдяки новим автобусам комфортно, безпечно і швидко до закладів освіти зможуть дістатися майже тисяча учнів та більше сотні вчителів.

Загалом цього року Тернопільщині вдалося збільшити кількість «шкільних автобусів» майже на 40%. Це стало можливим завдяки об’єднаним зусиллям: 70% їх вартості профінансовано з Держбюджету, 30% – докладають на місцях. Для Тернопільщини сума, витрачена на ці потреби, склала майже 16 млн. грн. До кінця нинішнього року в області очікують ще 17 «шкільних автобусів». Водночас держава повертає Тернопільщині цьогоріч 9 автобусів, які у 2014 році школи віддали на потреби армії.

Профтехосвіті покрито заборгованість із зарплат та стипендій

Одним з головних завдань жовтня, яке поставила перед собою влада області, стало відновлення фінансування галузі профтехосвіти. Ситуація там склалася вкрай важка і потребувала негайного вирішення. Завдяки особистому втручанню голови ОДА Степана Барни, фінансова проблема була знята з порядку денного.

Як повідомляють у департаменті фінансів, на рахунки закладів профтехосвіти області ще 25 жовтня перераховано кошти. Це дало змогу покрити заборгованість із зарплат та стипендій. До кінця року проблем із заборгованістю виникати більше не повинно.

На газ у с.Кривче чекали 10 років - тепер він є
На газ у с.Кривче чекали 10 років – тепер він є

Село Кривче має газ

Жителі усіх 10 вулиць с. Кривче Борщівського району відтепер мають можливість підвести газ до своїх осель. На реалізацію цього проекту понад 1600 мешканців чекали більше десяти років і, нарешті, село газифіковане.

Поряд із активним впровадженням енергозберігаючих технологій, адміністрація Тернопільщини продовжує рухатися в напрямку створення умов, які були б комфортні для проживання та спонукали місцевих жителів залишатися в селах та малих містах області.

«Стратегія розвитку Тернопільської області передбачає насамперед розвиток та покращення рівня життя у селах, невеликих та середніх населених пунктах області. Я переконаний, що стратегія децентралізації, у рамках якої лише цьогоріч у населені пункти нашої області було спрямовано понад 350 мільйонів гривень, вже найближчим часом дасть відчутний результат. А щоб робота була максимально плідною, необхідне ефективне партнерство представників влади, бізнесу та самих громадян», – зазначив Степан Барна.

Найголовніше, що отримали жителі села Кривче, а незабаром і жителі інших сіл, – це право вибору. Використовувати газ чи альтернативне паливо – кожен вирішить для себе сам. Держава ж зі свого боку пропонує різні механізми заощадження та компенсації витрат.

Микулинецька громада долучилася до відкриття пожежно-рятувальної станції

У селищі Микулинці Теребовлянського району відтепер є своя пожежно-рятувальна станція. Пост функціонуватиме на базі місцевої пожежної команди, що діяла у селищі до 2009 року. Однак, шість останніх років рятувальна служба не працювала тут взагалі, а у занедбаному приміщенні знаходили притулок безхатченки. Та після створення у минулому році Микулинецької громади, ідея відновлення роботи пожежної була одностайно підтримана.

Реконструкція приміщення, ремонтні роботи, оснащення меблями та технікою обійшлося близько 800 тис. грн., з них – 390 тис. гривень – кошти громади. Службу у новому підрозділі нестимуть 13 рятувальників, усі вони мають відповідну підготовку. Для жителів 12 найближчих сіл (а на прилеглій території розташовані сім об’єктів підвищеної небезпеки) наявність рятувальників, які готові швидко прийти на допомогу, є життєво необхідною.

Загалом на Тернопільщині в 2016 році відкрито уже чотири пожежно-рятувальні частини.

Тернопільщина та остан Альброз Ірану домовилися про співпрацю
Тернопільщина та остан Альброз Ірану домовилися про співпрацю

Виходимо на ринок Ірану

Тернопільщина активно налагоджує міжнародну співпрацю – лише протягом останніх двох років вона прийняла понад сотню іноземних делегацій. Географія співпраці є досить широкою й охоплює як країни Європи, так і Аргентину, африканські країни, В’єтнам, а віднедавна надважливий для зовнішньо-економічної діяльності області азійський напрямок поповнився Іраном.

26 жовтня у столиці України голова ТОДА Степан Барна та голова адміністрації остану Альборз Ісламської Республіки Іран Сеєд Хамид Тахаі підписали меморандум про співпрацю. В рамках меморандуму передбачено розвиток торгівлі та виробництва, що в свою чергу допоможе в організації нових робочих місць. Важливим пунктом є організація стажування та обмін фахівцями, які допоможуть глибше пізнати особливості зовнішньоекономічної діяльності Тернопільщини та Альборзу. Цікавим є те, що взаємодія у галузі охорони здоров’я, окрім іншого, включатиме й виробництво екологічно чистих продуктів харчування. Українська та Іранська сторони розвиватимуть туризм, в рамках якого буде організовано й учнівсько-студентський відпочинок.

Степан Барна: "Кожен із нас має підтримувати тернопільських виробників"
Степан Барна: “Кожен із нас має підтримувати
тернопільських виробників”

На обласному ярмарку наторгували на 7 млн. грн.

Перший в цьогорічному сезоні осінній ярмарок відбувся на Тернопіллі. Свої товари мали можливість представити понад 170 виробників. В основному це невеликі фермерські господарства та одноосібні виробники. Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку ОДА, за день вдалося реалізувати продукції на суму понад 7 млн. грн.

За словами голови Тернопільської ОДА Степана Барни, в нинішніх економічних умовах важливо максимально підтримувати місцевого виробника. «Кожного року на ринку Тернопілля з’являються нові види продукції – це означає, що ми рухаємося вперед. Це підтверджує, що фермери та невеличкі господарства в нашій області мають комфортні умови для своєї діяльності. Вони намагаються запропонувати продукцію високої якості, яку, маю надію, оцінять споживачі», – зазначив Степан Барна.

Наступний ярмарок на Тернопільщині відбудеться ближче до новорічних та різдвяних свят. Важливо зазначити, що для тих, хто бажає представити свою продукцію, участь безкоштовна (тобто платити за торгове місце не потрібно). Зголошуватися до участі слід у районні адміністрації.

Середня зарплата в області зросла на понад 25%

Протягом 2016 року на Тернопільщині більш ніж на 25% зросла заробітна плата. Економіка області в 2016 році демонструє тенденцію до зростання, яка перевищує загальноукраїнські показники. Зростання зарплат демонструють, зокрема, галузі будівництва (34%), промисловості (7%) та сільського господарства (5%). Водночас, на деяких великих підприємствах області середня зарплата перевищує 6 тис. грн. (йдеться про ПАТ «Птахофабрика Тернопільська», СЕ «Борднетце-Україна», Кременецький молокозавод та інші). Керівництво області неодноразово підкреслювало своє всебічне сприяння інвесторам, які створюють нові робочі місця в області. І така співпраця дає вагомі результати.

ЄС ПРООН Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - за час втілення в області реалізовано 170 проектів
ЄС ПРООН Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – за час втілення в області реалізовано 170 проектів

Представили потенціал краю на Міжнародній туристичній виставці

У Польщі в містечку Надажин відбулася Міжнародна туристична виставка World Travel Show. Делегацію від нашої області очолив голова ТОДА Степан Барна, який відзначив суттєвий внесок у підготовку виставки туристичного активу, представників відомих в області брендів та меценатів, що дало можливість спільними зусиллями гідно представити Тернопільщину.

Степан Барна підкреслив, що в області впродовж останнього року додаткова увага приділяється покращенню та розвитку інфраструктури, зокрема посиленими темпами ведеться реконструкція автошляхів. «У Тернопільському краї велика кількість пам’яток архітектури, релігійних святинь, місць історичної слави тощо. Водночас у нас чудові ландшафти, які відкривають додаткові перспективи для туристичного сектору. Щоб усе це могли побачити та належно оцінити іноземні й внутрішні туристи – ми працюємо над покращенням інфраструктури та сервісу», – наголосив Степан Барна.

За рік область збільшила експорт на 8%

Загальний товарообіг Тернопільської області за підсумками січня-вересня 2016 року склав $412,5 млн. і, порівняно з аналогічним періодом 2015 року, збільшився на 11%. Зокрема, імпорт становив $208,3 млн. та, порівняно з аналогічним періодом минулого року, збільшився на 15%, експорт – $204,1 млн. і збільшився на 8%. У вересні загальний товарообіг склав $55,9 млн. Водночас, Тернопільська митниця ДФС оформила 407,9 тис. тонн вантажів, що на 22% більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року. Оформлено 94,2 тис. тонн імпортних вантажів та 313,7 тис. тонн експортних.

Зовнішньоекономічні операції проводилися з торговельними партнерами із 67 країн світу. Перші позиції займають Польща, Німеччина, Білорусія, Великобританія та Італія. У географічному розрізі найбільше товарів (за вартістю) в область надійшло з країн Європейського співтовариства, зокрема, з Польщі (48,9% від усього імпорту), Німеччини (14,9%), Великобританії (6,3%), Італії (4,8%) та Швейцарії (2,6%). Експорт товарів (за вартістю) здійснювався здебільшого до країн Європейського співтовариства, найбільше до Польщі (60,1% від усього експорту), Італії (3,2%), Нідерландів (2,4%), Німеччини (2,3%), Румунії (2,1%), Литви (2%) та до країн-учасниць Співдружності Незалежних Держав, зокрема, до Білорусі (9,6%), Молдови (1,5%) та Росії (1,3%).

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *