Меморандум про співпрацю підписали представники Тернопільської ОДА, Тернопільський національний економічний університет та Міжнародний благодійний фонд 10 лютого. Меморандум передбачає співпрацю сторін у рамках проекту «Україна – Норвегія» – «Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей».
«ТНЕУ розпочав співпрацю у рамках проекту «Україна – Норвегія» ще у 2014 році. Однак зараз ми розпочинаємо новий етап, адже до нас долучається ще одна сторона – Тернопільська обласна державна адміністрація. Також сьогодні ми урочисто відкриваємо курси перепідготовки та підвищення кваліфікації за спеціальністю «Підприємництво» для військовослужбовців, звільнених у запас, та членів їх сімей. Проект передбачає перепідготовку тривалістю 500 академічних годин, а також психологічну адаптацію сприяння у працевлаштуванні та створенні власного бізнесу. Сім’ї військовослужбовців сьогодні потребують уваги і підтримки. Ми тішимося, що маємо можливість долучитися до такого цікавого проекту», – розповів ректор університету, доктор економічних наук, професор Андрій Крисоватий.
Заступник голови ТОДА Юрій Юрик наголосив, що влада області готова надавати всебічну підтримку для реалізації проекту. «Це – формат угоди між органом виконавчої влади, громадським сектором та вищим навчальним закладом. Реалізація такого проекту зараз дуже на часі, адже в нашій області більше 5000 демобілізованих військовослужбовців. Багато з них зараз на роздоріжжі і шукають свій шлях. Сподіваюся, проект допоможе багатьом реалізувати свої мрії і прагнення. Крім того, дуже важливим аспектом є саме психологічна реабілітація військовослужбовців. Я переконаний, що спільними зусиллями нам вдасться реалізувати все задумане і проект дасть реальний результатам: підвищить рівень добробуту сімей військовослужбовців та членів їхніх сімей, соціально адаптує в умовах громадянського суспільства з ринковою системою відносин, шляхом організації заходів з психологічної реабілітації учасників проекту та сприятиме відкриттю власної справи і сімейного бізнесу слухачами курсів», – зазначив Юрій Юрик.
Довідка
Проект «Україна – Норвегія» реалізується у нашій державі з 2003 року і за 13 років свого існування став одним із наймасштабніших міжнародних проектів на території України. За 2015 рік перепідготовку пройшли 984 військовослужбовці та члени їх сімей. Чернігівський національний технологічний університет став 16-им вищим навчальним закладом України, який доєднався до реалізації проекту.
Метою проекту – зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців, учасників АТО і членів їх сімей та сприяння розвитку співпраці між двома країнами.
Завдання проекту: професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їх сімей на цивільні спеціальності, що мають попит на ринку праці України з метою підвищення їх професійної конкурентоспроможності; психологічна реабілітація учасників проекту з метою підвищення їх мотивації до активної соціальної адаптації в громадянське суспільство з ринковою системою відносин; правова адаптація військовослужбовців та членів їх сімей з метою підвищення соціальної захищеності в умовах життя в громадянському суспільстві; сприяння у працевлаштуванні учасників проекту з метою поліпшення умов життя сімей військовослужбовців; сприяння у створенні власного (сімейного) бізнесу в умовах високого рівня безробіття в Україні, реалізації організаторських здібностей військовослужбовців та формуванні класу законослухняних платників податків; розвиток співпраці між навчальними закладами України та Норвегії, початок нових спільних проектів у галузі освіти та досліджень; розвиток ділового співробітництва між підприємствами України та Норвегії за участю норвезько-української торгової палати.
Основу проекту складає професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їх сімей на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту у правовій та соціальній адаптації до умов громадянського суспільства.
Проект фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії за участю українських партнерів проекту. Проект є соціальним.
Для військовослужбовців та дорослих членів їх сімей участь у Проекті безкоштовна.