Тисяча сорок вісім дорожньо-транспортних пригод трапилося на дорогах Тернопільської області за сім місяців цього року. Тридцять три людини загинуло, 412 осіб отримало травми. Про це на зустрічі з журналістами повідомив начальник Головного управління Національної поліції в області Олександр Богомол, інформує СК ГУНП в Тернопільській області.
Основна причина аварійності – порушення правил маневрування, перевищення швидкості, недотримання дистанції, порушення правил проїзду перехресть та обгону. Не зважають водії і на заборону керувати транспортом у нетверезому стані.
– Уся інформація про ДТП надходить на лінію “102″. Кожне повідомлення реєструється і на кожне виїжджає поліція – по місту патрульна, по області інші працівники Нацполіції, – розповів Олександр Богомол. – Всі автопригоди фіксуються. Тому один з фактів росту це те, що жодна аварія не залишається поза увагою навіть там, де легкі тілесні ушкодження.
У цьому році, каже головний правоохоронець краю, зменшилася кількість дорожньо-транспортних пригод, в яких загинули люди. Аби зменшити аварійність на автошляхах Тернопільщини, в головному управлінні національної поліції від початку року розробляються різноманітні інформаційні буклети та ролики, допомагають правоохоронцям і керівники міста та області. Ведеться робота над покращенням освітлення проїжджої частини, наноситься розмітка та встановлюються дорожні знаки. В місцях із найвищою кількістю аварій і там, де дозволяють норми, встановлені “лежачі поліцейські”.
– Восьмого серпня в державі, а Тернопільська область не виключення, стартує місячник безпеки руху, – каже Олександр Богомол. – До нього залучатимуться працівники патрульної поліції, всі підрозділи Нацполіції, висвітлюватиметься тематика у засобах масової інформації. Усе робитиметься для того, щоб зменшити кількість аварій на автошляхах нашого краю.
Помилковим очільник Нацполіції вважає твердження водіїв про те, що якщо ти сів за кермо у стані алкогольного сп’яніння, але їдеш без порушення, то тебе не зупинять. Під час місячника правоохоронці проситимуть зупинятися на їхню вимогу усіх, кого вважатимуть за потрібне. Це робитиметься для того, аби нагадати водіям ще раз про правила, а також вручити буклет продотримання законів дороги.
– Ми повинні бути з водіями та пішоходами партнерами, ми всі повинні дотримуватися правил дорожнього руху, – наголосив Олександр Богомол. – Ми повинні берегти життя своє та оточуючих. Для регулювання правил дорожнього руху залучатимуться всі працівники головного управління. Якщо раніше для цього повинен бути дозвіл з Міністерства, то тепер таке рішення я маю право приймати самостійно.
Про результати місячника правоохоронці звітуватимуть щотижнево.