Лікарі, позаштатні спеціалісти, представники міської ради та депутати міської ради провели підсумкову нараду щодо діяльності закладі охорони здоров’я Тернополя у 2015 році.
«У рамках комплексної програми «Здоров’я тернополян» у місті відкрито дві амбулаторії загальної практики-сімейної медицини на вулицях Бродівській та Степана Бандери, на які із міського бюджету виділено майже 2 мільйони гривень, – доповіла заступник начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Ольга Ярмоленко. – Також у роботу медичного сектору міста були впроваджені інформаційні технології, відтак у комунальному закладі «Центр первинної медико-санітарної допомоги» створена система електронної бази медичних даних «Електронна реєстратура», через яку пацієнти можуть безпосередньо записатись на прийом до сімейного лікаря».
Щодо демографічної ситуації, то у 2015 році вона у місті залишалася стабільною. Народжуваність переважає над смертністю – народилось 2979 дітей. Показник народжуваності становить 13,7 на 1000 населення.
«Ситуація із захворювання на туберкульоз у місті є керованою, і відповідає загальнодержавним тенденціям. Відтак, минулого року рівень захворюваності на туберкульоз становить 74 випадки, що менше, ніж у 2014 році,- зазначає Ольга Ярмоленко. – Щодо онкологічної захворюваності, то рівень залишається високим. Проте у програмі «Здоров’я тернополян» були передбачені заходи, направлені на профілактику, раннє виявлення і своєчасне лікування онкологічних захворювань».
У 2015 році на утримання закладів охорони здоров’я із державного бюджету виділено 162 мільйонів гривень. Проте, враховуючи дефіцит коштів, на виплату зарплати та закупівлю медикаментів із бюджету Тернополя було профінансовано ще майже 19 мільйонів гривень.
«У рамках програми «Здоров’я тернополян» за останні три роки із бюджету Тернополя 1,8 мільйона гривень витрачено на безкоштовні рецепти, більше 500 тисяч гривень – на пільгове зубопротезування, на капітальні ремонти та оновлення матеріально-технічної бази медзакладів міста – більше 30 мільйонів, а на реабілітацію, лікування та стоматологічне забезпечення учасників АТО – 585 тисяч гривень», – розповіла заступник начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення з економічних питань Мирослава Тарнавська.
Головний хірург Тернополя Дмитро Осадчук доповів, що у 2015 році у хірургічних відділеннях проліковано 4776 хворих, прооперовано – 3130 хворих. Впроваджено та запатентовано нові методи лікування – степлерна гемороїдектомія (виконана 91 операція), методика якої значно зменшує тривалість операції, знижує больовий синдром та скорочує післяопераційний ліжкодень; апаратні циркулярні міжкишкові анастомози (відповідну технологію застосовано під час оперативних втручань у 28 хворих).
Варто відзначити, що у серпні 2015 році у місті відкрито відділення серцево-судинної та ренгено – ендоваскуляроної хірургії на базі Тернопільської комунальної міської лікарні №2, на що з міського бюджету виділено 230 тисяч гривень. У медичному закладі зараз виконують унікальні операції на серці та судинах, а сучасне обладнання дозволяє знизити смертність від інфаркту міокарда у 5-6 разів.