Тернопільські рятувальники застерігають рибалок не виходити на кригу, яка тоншає і втрачає міцність

Тернопільські рятувальники застерігають рибалок не виходити на кригу, яка тоншає і втрачає міцність

Усі повинні розуміти, яку небезпеку криє у собі лід. Особливо нині, коли з потеплінням він тоншає та втрачає міцність. Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян бути обачними та уникати виходів на кригу. Це надзвичайно небезпечно. Особливо застереження стосується рибалок, яких можна найчастіше побачити посеред замерзлих водойм. Рятувальники звертаються до любителів зимової риболовлі: не забувайте – зимова підлідна ловля риби вимагає суворого дотримання правил безпечної поведінки.

Для того, аби не трапилося нещастя, слід пам’ятати ряд правил. Перш, ніж ступити на кригу, перевірте її товщину: виходити на лід безпечно коли його товщина більша 7 см. Міцний лід має зазвичай синюватий або зеленкуватий відтінок. Лід білого або жовтуватого кольору – слабкий. Тонкий лід трапляється біля берегів, заростей очерету та під снігом. Будьте обережні, у таких місцях можна провалитися! Міцність льоду слід перевіряти палицею, але ні в якому разі не ногою.

Під час перебування на льоду рибалкам необхідно дотримуватись наступних правил безпеки: подивіться заздалегідь чи немає підозрілих місць (лід може бути неміцним біля стоку води, тонким або крихким поблизу кущів, очерету, під кучугурами); обминайте ділянки, які вкриті товстим шаром снігу (під снігом лід завжди тонший); не пробивайте поруч багато лунок; не збирайтеся великими групами на одному місці; не пробивайте лунки на переправах; візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду; не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега; завжди майте під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 метрів; тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку; якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду.

У випадку, якщо ви все ж провалились, необхідно: не піддаватись паніці, утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою; намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги; намагайтесь якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу; вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік – звідки ви прийшли, де міць льоду вже відома.

Якщо у вас на очах людина провалилась під лід: крикніть, що йдете на допомогу; наближайтесь до ополонки поповзом, широко розкинувши руки; підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру; не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, жердину, лижу, шарф, мотузку, санчата чи щось подібне і витягніть його на лід; витягши потерпілого на лід, разом з ним поповзом повертайтесь назад.

Людині, яка надає допомогу потерпілому, не потрібно зразу бігти до нього, бо також можна провалитися. Допомогти можна, подавши з безпечного місця жердину, пасок, гілку, мотузку чи шарф. Іноді, щоб це зробити, треба ближче підібратися до потерпілого. У такому разі потрібно прив’язатися мотузкою до дерева чи іншої міцної опори, лягти на лід і обережно просуватися до ополонки.

Безумовне дотримання правил безпечної поведінки є неодмінною запорукою збереження вашого життя.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *