Порада Президенту України
Шановний Петре Олексійовичу! Вибори відбулись, сформована коаліція депутатських фракцій. Вперше за часи новітньої незалежності маємо конституційну депутатську більшість у парламенті, яка назвала себе демократичною. Дуже добре. Тепер народ від депутатів чекає конкретних дій. Проблемі війни не уступає за важливістю інша проблема: як вижити? Адже економіка зупиняється, курс долара зростає, рівень життя падає. Як бути далі? Реформи без наведення ладу, а наведення ладу без боротьби з корупцією – неможливі! Силові структури далі працюють без змін, працюють на себе або захищають владу від претензій чи посягань з боку народу.
Можливо владі бракує інформації стосовно того , що робиться у країні? Тому пропоную: Петре Олексійовичу, організуйте гарячу телефонну пінію та загальнодоступну електронну пошту, відкрийтеся перед народом і ви отримаєте масу інформації . З числа отриманої перевірте найбільш резонансну і прийміть щодо неї рішення. Переконаний, від таких дій планка корупції за короткий час суттєво знизиться, а ваш авторитет зросте.
Ще одна пропозиція. В Україні немає(!) жодного державного органу, жодної структури , які могли б на офіційному рівні дати правову оцінку діям чи письмовим відповідям чиновників на звернення громадян. Часто виникає дилема: чи дія чиновника є свідченням його непрофесійності, чи має ознаку корупційної складової. Прокуратура у таких випадках, навіть якщо б і хотіла, не завжди може повною мірою виконати таке завдання, оскільки немає вузькопрофесійних спеціалістів. Саме тому нерідко дії та відписки чиновника вона сприймає за формальними ознаками, тобто лише констатує, надана відповідь заявнику, чи ні. В окремих випадках при розгляді скарг прокурори залучали у якості експертів спеціалістів вищестоящої профільної інстанції, однак справедливого розгляду чекати від цього дуже важко, бо діє принцип «рука руку миє». Виходячи з цього, пропоную наділити функціями професійно-правової оцінки діяльності чиновників Національне агентство з питань державної служби, яке на даний час НІЧОГО КОРИСНОГО не робить, залучивши до його роботи у якості консультантів незалежних експертів та громадськість. Розгляд справ пропоную організувати максимально в анонімному режимі, щоб ті, хто розглядає скарги громадян на дії чиновника, не знали кого це конкретно стосується, а аналізували лише суть. Вважаю, у такий спосіб можна крок за кроком викорінювати вседозволеність чиновників і правоохоронців та боротися з корупцією.
Порада Прем’єр-Міністру України
Шановний Арсеніє Петровичу! Ви дали доручення новопризначеному міністру економіки взяти під контроль роботу державних підприємств і провести дерегуляцію господарської діяльності. Він сприйняв вашу команду і це добре! Доручіть йому ще одне дуже важливе питання – роботу щодо демонополізації економіки, адже майже всі її сфери монополізовані, а тому, як наслідок, ціни у нас на деякі товари першої необхідності у доларовому еквіваленті вищі, ніж у сусідній Польщі. І це – при значно нищій зарплаті, ніж у наших сусідів. У першу чергу зверніть увагу на ліки (перша необхідність для пенсіонерів) та імпортні продукти харчування, наприклад, цитрусові. Причина тут одна – в Україні повністю монополізований імпорт, і не лише імпорт. Вирішіть нарешті цю проблему!
Друге завдання. Міністр економіки при призначенні на посаду чомусь сказав, що проблеми офшорів – це робота МВС. Не заперечую, однак, передусім, це завдання Міністерства економіки, підкажіть йому це. Доручіть ще цьому міністерству підготувати зміни до Податкового кодексу та запровадити податок на акції публічних підприємств. Його застосовують у Франції. Я переконаний, що цей податок зрушить з місця роботу заморожених ПАТів (колишніх ВАТів), куплених нашими і російськими олігархами для капіталізації своїх активів або для нейтралізації конкурентів. Купили колишні ВАТи, потім їх закрили – «заморозили» і залишили людей без засобів існування. На першому етапі, з допомогою цього податку, почнемо збільшувати наповнення бюджету, а потім, я переконаний, зможемо запустити в дію роботу таких непрацюючих підприємств або будемо стимулювати їх продаж тим, хто зможе організувати виробництво.
Діючи у такий спосіб, ми зможемо добиватися зниження роздрібних цін та створювати нові робочі місця.
Порада міському голові міста Тернополя
Пане міський голово, Сергію Віталійовичу! Останнім часом я отримав багато звернень тернополян по двох напрямках: з приводу забудов у парку Національного Відродження та збільшення оплати за утримання житла в частині нарахувань за обслуговування внутрішньо-будинкових мереж гарячого водопостачання та опалення.
Інформую Вас , що ЖЕКи мають лише по одному, максимум – двох сантехніків у своєму штаті, а тому до цієї роботи ще не приступали та й не зможуть фізично її виконати, навіть якщо б мали таке бажання. Однак, нарахування коштів за невиконані роботи таки здійснюють ще з 1 жовтня ц.р.!
Наведу перелік робіт, виконання яких мають забезпечити ЖЕКи.
Центральне опалення : регулювання та гідравлічне випробовування систем центрального опалення. Промивання трубопроводів та приладів центрального опалення. Усунення течії у трубопроводах, приладах та арматурі. Регулювання триходових кранів. Поновлення сальникових ущільнень. Укріплення ізоляції трубопроводів. Очищення від накипу запірної арматури. Консервація та розконсервація системи центрального опалення. Огляд та підтягування на трубах контргайок, муфт або їх заміна. Заміна прокладок у фланцевих з’єднаннях та усунення течії. Перевірка контрольно-вимірювальних приладів. Очищення від бруду та іржі розширювального бака, часткове відновлення його теплоізоляції.
Гаряче водопостачання: регулювання та гідравлічне випробовування систем гарячого водопостачання. Регулювання триходових кранів. Поновлення сальникових ущільнень. Ущільнення згонів. Укріплення ізоляції трубопроводів. Огляд та очищення брудовиків, повітрязбирачів, вантузів, компенсаторів регулювальних кранів, вентилів, засувок. Очищення від накипу бойлерів, змійовиків, запірної арматури. Закріплення трубопроводів. Усунення засмічень внутрішньо-будинкових водопровідних мереж.
Враховуючи те, що ці роботи ще не проводились, пропоную: дайте доручення ЖЕКам провести сторнування нарахованих сум за жовтень-листопад цього року та повернути тернополянам кошти, а у грудні нарахувань не здійснювати. Це буде чесно!
Хочу ще зазначити, що про завищення розміру тарифу на обслуговування мереж я надам вам додаткову інформацію.
Стосовно будівництва у парку, знаю , що тернополянам, після тривалої боротьби, приємно було отримати інформацію про скасування міськвиконкомом дій містобудівних умов і обмежень на будівництво готелю. Залишилось ще скасувати рішення щодо надання земельної ділянки на ці цілі та знову віднести її до паркової зони.
Тернополян також турбують спроби забудови території парку біля школи №23 – до церкви Івана Богослова. Пам’ятайте, що ви народилися у місті Тернополі, а воно завжди славилося величчю своїх парків і скверів. Прошу вас, не піднімайте градусу напруги у громаді!
Петро ЛАНДЯК,
депутат міської ради, голова обласної організації політичної партії «Громадянська позиція», голова правління ТМГО «Асоціація споживачів житлово-комунальних послуг».
P.S.Окремі листи будуть направлені адресатам.