Тернополян просять не зривати первоцвітів, аби зберегти їх і не платити штрафу

Тернополян просять не зривати первоцвітів, аби зберегти їх і не платити штрафу

Світ ранньоквітучих рослин надзвичайно багатий та цікавий. До первоцвітів відносять понад 500 видів рослин. Поки що не всі види є рідкісними. Але масове зривання їх може призвести до того, що і вони опиняться на межі зникнення.

Щоб не допустити такого, щорічно в Україні проводиться операція «Первоцвіт». Мета акції – збереження первоцвітів, що належать до категорії рідкісних, зникаючих та занесених до Червоної книги України. З них на території природного заповідника «Медобори» зростають: підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, цибуля ведмежа, сон великий та широколистий, горицвіт весняний та інші.

Згідно наказу «Про організацію і проведення операції «Первоцвіт- 2021», у заповіднику створено оперативно-рейдові групи із працівників служби державної охорони, які посилюють охорону місць зростання ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України.

Громадян, які збирають, продають та купують первоцвіти, карають штрафом, розмір якого визначають судові органи. Крім того, порушники закону відшкодовують збитки завдані навколишньому середовищу у розмірі від 37 до 62 грн. за кожну зірвану рослину.  Тому слід пам’ятати: будь-яка протиправна дія може «коштувати» статті.

Відповідно до частини 1 статті 88.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою штраф від 510 до 1700 грн. із конфіскацією незаконно добутого. Згідно частини 2 цієї ж статті ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються, відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть накладання штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу. Про це інформує пресслужба Тернопільського ОУ ЛМГ.

«Операція «Первоцвіт» триває. Сподіваємось, що не лише її проведення, а й усвідомлення особистої відповідальності кожного, допоможе зберегти для нащадків ці чарівні дари природи», – йдеться у повідомленні.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *