У цьому переконує директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Вадим Боярський.
– Давайте розглянемо конкретний випадок, – запропонував Вадим Андрійович. – Наприклад, місячний обов’язковий платіж сім’ї за газ на опалення житлового будинку становить 200 гривень, а призначена державою субсидія – 800 грн. Разом це – 1000 грн. Будемо сподіватися, що жовтень ще порадує теплом, а отже газу на обігрів квартири потрібно витратити менше встановленої норми. Відтак, власник житла заплатить за його розхід 200 грн. «живими» грішми та, приміром, 300 грн. – коштами субсидії за спожитий газ. Отже, на його особовому рахунку в газовому господарстві залишиться ще півтисячі гривень, які будуть враховані при оплаті спожитого газу вже за листопад. До них доплюсують ще 800 гривень щомісячної субсидії, родині не потрібно буде у листопаді вносити у касу газопостачальника обов’язковий платіж, тобто 200 грн. Якщо ж і в листопаді буде змога зекономити, то кошти залишатимуться на рахунку для оплати за грудень, січень, лютий, березень, квітень.
За словами Вадима Боярського, економія енергоносіїв у порівняно теплі місяці опалювального періоду допоможе акумулювати гроші для оплати за обігрів помешкання у холодну морозну пору. Більше того, якщо за підсумками всього осінньо-зимового сезону домогосподарство «не випалить» встановленої норми газу, то з 1 травня воно отримає його безкоштовно, але не більше ста кубічних метрів. Як показала практика, середньостатистичній сім’ї влітку цього достатньо для приготування їжі на газовій плиті.
Також директор департаменту зазначив, що зараз в області отримують субсидії трохи більше двохсот тисяч домогосподарств. Звичайно, з початком опалювального періоду ця кількість зростатиме. Однак, критично масового напливу заявників в органи соціального захисту населення не прогнозують.
Окремо чиновник наголосив і на деяких змінах щодо порядку призначення субсидій. У вересні вийшла постанова, що до сукупного доходу сім’ї не входить вартість безоплатно отриманих путівок на санаторно-курортне лікування, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації і суми, виплачені фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Дещо по-іншому відтепер розраховуватимуть сукупний дохід і пенсіонерам та тимчасово непрацюючим категоріям громадян.