Тернополяни цікавились під час інтернет-конференції у фіскалів про оподаткування спадщини, іноземних доходів, податкові знижки…

Тернополяни цікавились під час інтернет-конференції у фіскалів про оподаткування спадщини, іноземних доходів, податкові знижки…

– Батьки в селі продали житловий будинок, який перебуває у їхній власності менше як три  роки. Проте, земельна ділянка, на якій зведено будівлю, у їхній власності понад сім років. Чи повинні вони сплачувати податок та подавати декларацію?

– Враховуючи те, що земельна ділянка, яка знаходиться під житловим будинком, перебувала у власності понад три роки, та під час продажу здійснюється переоформлення права власності на підставі окремого договору, то дана земельна ділянка буде вважатися окремим об’єктом й дохід, отриманий від продажу, не підлягає оподаткуванню.

При цьому, дохід, отриманий від продажу житлового будинку, який знаходиться у власності платника податку менш як три роки, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%, та півтора відсотка військового збору.

– Якщо непосильно суму податку сплатити одним платежем, чи можна сплатити його частинами, та чи є встановлені терміни?

– Нараховану суму зобов’язань по річній декларації потрібно сплатити до 31 липня 2016 року. Можна сплачувати по частинах, але до 31 липня має бути погашена вся нарахована сума.

– У минулому році продано легковий автомобіль. Чи потрібно сплачувати податок на доходи?

– Ні, не потрібно. У випадку, якщо б Ви продали, протягом цього ж року, ще один легковий автомобіль, то доходи від такого продажу підлягають оподаткуванню. За результатами року, Вам необхідно буде задекларувати такі доходи і сплатити 5 відсотків податку на доходи фізичних осіб та військовий збір (1,5 відсотка).

– Чи іноземні доходи оподатковуються, якщо отримані від члена сім`ї першого ступеня споріднення?

– У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку. У Вашому випадку, Ви повинні задекларувати такі доходи за результатами року та сплатити податок у розмірі 15 або 20 відсотків, у разі перевищення розміру доходу десяти мінімальних зарплат.

– У минулому році я переобладнав машину на газове паливо. Чи можна, в такому випадку, скористатись правом на податкову знижку? Які документи потрібно надати з фірми, яка це робила?

– Так, ви будете мати право на податкову знижку, якщо у минулому році отримували зарплату та сплачували податки на доходи. Податковий кодекс дає таке право власникам транспортних засобів, якщо вони переобладнали  їх з використанням  у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. До декларації необхідно додати документи, що підтверджують оплату таких послуг та акт виконаних робіт.

– Чи потрібно подавати декларацію при отриманні спадщини від члена сім`ї першого ступеня споріднення?

– Ні, не потрібно. Якщо спадщина від члена сім’ї першого ступеня споріднення, то немає обов’язку подання декларації.

– Чи матиму я право на отримання податкової знижки в частині суми сплачених процентів у 2015 році за користування іпотечним кредитом, якщо об’єкт іпотеки відчужений в цьому ж 2015 році?

– Фізична особа може включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом лише при дотриманні умов: житловий будинок чи квартира, котрі будуються чи придбаваються, мають бути визначені як основне місце проживання. Якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений, то фізична особа не має права включати до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *