«Територія здоров’я» у Тернопільській обласній бібліотеці: корисні поради медичних фахівців

«Територія здоров’я» у Тернопільській обласній бібліотеці: корисні поради медичних фахівців

Піклуючись про ментальне здоров’я: у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці фахівці ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України» провели територію здоров’я.

На зустрічі з працівниками відділу медичної літератури Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки фахівці ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» обговорили тему ментального здоров’я, важливість його збереження та актуальність цієї проблематики в нашій державі у теперішній воєнний час, а також навчали, як дбати про нього та яким чином відновити.

До організації та проведення заходу долучилися фахівці Тернопільського ОЦКПХ:

Зот Галина – лікар-методист відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України»;

Копняк Марія – інструктор із санітарної освіти відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України»;

Рудик Оксана – інструктор із санітарної освіти відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України».

Учасникам заходу в межах проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» надали рекомендації, як підтримувати власне ментальне здоров’я самостійно та як відновити своє психічне здоров’я.

Також під час заходу відбулись практичні вправи: техніки дихання, техніка самодопомоги, руханка Педана. Працівники відділу медичної літератури ТОУНБ отримали просвітницьку літературу.

Такий захід проведено за сприяння ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», мета якого – популяризація та надання послуг у сфері психосоціальної підтримки населення області

ЦКПХ працюють для забезпечення психологічного здоров’я населення на рівні регіонів та громад. ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України» впроваджує програми з психічного здоров’я у Тернопільській області.

За сприяння проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» здійснено навчання медичних працівників первинної ланки області за програмою клінічного ведення психічних розладів mhGAP; тренінги за програмами: «Самодопомога+»; «Зцілення душі й тіла»; «Діти і війна: навчання технік зцілення».

Ментальне здоров’я є пріоритетом у сфері громадського здоров’я. В умовах сьогодення та воєнного лихоліття піклуватись про своє психічне здоров’я так само важливо, як і про фізичне.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *