Із 13 березня у місті Збаражі на Тернопільщині знято 40-денний карантин щодо АЧС. Щоправда, як повідомив начальник Збаразького відділу Держпродспоживслужби у Збаразькому районі Ярослав Кучма, ще півроку мешканцям Збаража, сіл Старий Збараж, Залужжя та Базаринці не можна утримувати свиней у приватних господарствах. Заборонено також торгівлю поросятами на ринку у Збаражі, зате продавати свинину та молочні продукти уже дозволено.
Для збаражан «базар» – це явище, крутіше за атракціони та парки розваг. Саме на базарі можна зустріти чи не усе місто, обмінятися новинами, поскаржитися на владу, мінливу погоду, мізерні зарплати і пенсії, високі ціни, які разом із артеріальним тиском зростають щодня і щотижня. Сходити на базар – це подія, приємність для очей, але стрес для гаманця та серця. Незважаючи на все вище перелічене і те, що зараз у розпалі Великий піст, збаражани дуже зраділи, що відновилася торгівля молочними та м’ясними продуктами на ринку, бо це неабияк спростило і полегшило їхнє життя. Про це пише у районному часописі «Народне слово» Наталка Парова.
Усі ці сорок днів з хвостиком, допоки в Збаражі тривав карантин через спалах африканської чуми свиней, у продавців та покупців був чималий стрес. Перші – не могли продати, другі – купити.
Люди згадали, здавалося, давно забуті радянські часи розквіту спекуляції, адже були змушені на зупинках та з-під поли продавати сир, сметану та молоко. Так торгувати могли не всі, а лише ті молочниці, які телефоном домовлялися із постійними клієнтами про місце і час. На початку березня на узбіччях доріг поблизу центрального ринку почали з’являтися поодинокі сміливці із яловичиною та замороженою свининою.