У Канаді 86 відсотків студентів знаходять роботу протягом першого року після закінчення навчання

У Канаді 86 відсотків студентів знаходять роботу протягом першого року після закінчення навчання

Включення у процес навчання програм стажування дає можливість студентам канадських навчальних закладів працевлаштуватися протягом першого року після випуску. Про це на прес-конференції в «Укрінформі» розповіли представники навчальних закладів Канади.

«Саме через те, що студенти мають можливість поєднати навчання з робочим, професійним досвідом, надає можливість більш, аніж 86 відсотків наших студентів знайти роботу протягом найближчих півроку після закінчення навчання», – сказала на прес-конференції представник «Ryerson University» Шеріл Ремедж.

Офіційний представник «Conestoga College» Валерія Тищенко зазначила, що дуже багато програм мають компонент обов’язкового стажування, яке виносять окремим семестром. «Це – унікальна можливість для студентів вже після першого троку почати застосовувати знання, які вони отримали… Навіть, якщо в програмі немає окремого компоненту зі стажування, все одно студенти мають право практикувати свої знання. Дуже багато програма включає компонент practicum placement», – сказала Тищенко.

Наприклад, студенти мають можливість відвідати виробництва та підприємства, компанії, які провадять діяльність з того напрямку, за яким молоді люди проходять навчання. Це дозволяє їм вже на етапі навчання налагодити корисні контакти, які стануть корисними при працевлаштуванні.

«У Канаді існує таке поняття як рекомендація: чим більше студент знаходить корисних контактів, проходить стажування, тим більше у нього коло спілкування, яке  подальшому йому стане в нагоді», – наголосила Тищенко.

Загалом освіта у навчальних закладах Канади побудована на співпраці з роботодавцями. Навчальні програми формуються у співпраці з роботодавцями, які інформують навчальні заклади про потреби ринку праці.

«Програми, які пропонуються, були складені при тісній взаємодії з працедавцями. Всі вони обговорюються і, згідно із запитами роботодавців, пропонуються студентам. Тому наші випускники забезпечені на старті тим, що їх спеціальності затребувані на ринку праці. Більша частина програм включає практичний елемент: студенти, які виходять після нашого вишу, мають крім теоретичної підготовки високопрофесійні практичні навички. 96 відсотків працедавців довіряють рівню підготовки наших спеціалістів», – зазначила уповноважений представник «Confederation College» Наталія Крицька.

Також, як повідомила Валерія Тищенко, коледжі вивчають запити студентів з інших країн на ті, чи інші спеціальності та напрямки навчання, і коригують свої навчальні плани, відповідно них. Всі програми проходять затвердження у державному органі, якій на центральному рівні відповідає за освіту.

Як наголосили на прес-конференції представники канадських навчальних закладів, кількість програм та напрямків навчання може бути дуже широкою. Так, за словами представниками «Ryerson University» Шеріл Ремедж, наприклад, у цьому університеті пропонується 40 бакалаврських та 60 магістерських програм з багатьох напрямків навчання.

Загалом, вища та професійна освіта в Канаді платна, такого поняття, як державне замовлення, не існує. Вартість навчання може коливатися від 10 до 14 тисяч канадських доларів. Утім, для тих студентів, які демонструють досягнення в навчанні, є певні матеріальні заохочення або стипендії. Умови отримання та розмір таких стипендій визначає кожен навчальний заклад окремо.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *