Українцям вже через кілька місяців прийдуть платіжки на оплату опалення: тариф на тепло підняли в кілька разів. Крім того, в цьому році подорожчали світло, газ, гаряча та холодна вода. За прогнозами Кабінету міністрів, до опалювального сезону кожна третя сім’я в Україні оформить субсидію. Тільки в цьому році в знижці на оплату «комуналки» відмовили 150 тис. сімей: кількість відмов зросла в два рази, повідомляє видання «Сьогодні».
За що можуть забрати субсидію?
У Мінсоцполітики відзначають: субсидія – безповоротна державна допомога. Ще кілька років тому в Кабміні планували: якщо субсидія отримана незаконно (наприклад, сім’я приховала додатковий дохід), доведеться у двократному розмірі повернути державі гроші. Однак, пізніше цю норму скасували. На даний момент навіть та сім’я, яка приховує свої доходи, після «викриття» може втратити субсидії, при цьому “зекономлені” гроші повертати не потрібно.
За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, головна причина, з якої можуть відмовити у субсидії, – одноразове придбання певного товару на суму від 50 тисяч гривень.
Якщо у період 12 місяців до оформлення субсидії було здійснено покупку або оплачено послуги на суму від 50 тисяч гривень.
Якщо субсидіант приховує додаткових дохід.
У загальний дохід при нарахуванні субсидії також враховується дохід від сільськогосподарської діяльності, здачі житла в оренду, дохід від банківських депозитів або цінних паперів.
Для того, щоб визначити недобросовісних одержувачів субсидій, Міністерство фінансів проводить масштабну верифікацію. Так, паралельно з підвищенням тарифів чиновники планують впроваджувати програму з енергозбереження та перевіряти, чи всі субсидіанти дійсно мають право на допомогу від держави.
До речі, в інтернеті можна знайти десятки оголошень про оренду квартир з гарним ремонтом і оформленою субсидією. У міністерстві економіки кажуть, якщо сім’я здає квартиру, оформити субсидію вони можуть тільки на те житло, в якому живуть. Більше того, при оформленні субсидії буде враховуватися і дохід від здачі в оренду житла. Як припускають чиновники, найімовірніше ті, хто здає квартири з «субсидіями», приховують додатковий дохід від оренди.