У посадовців місцевого самоврядування Тернопільщини залишилося два тижні, щоб подати щорічні декларації

У посадовців місцевого самоврядування Тернопільщини залишилося два тижні, щоб подати щорічні декларації

Подання електронних декларацій щороку стає своєрідним викликом березня для посадовців та депутатів, оскільки процедура є доволі непростою. Саме через це Тернопільський регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою” провів відповідний семінар для представників громад Тернопільщини, який був присвячений електронному декларуванню посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до ЗУ “Про запобігання корупції”. Про це інформує Тернопільський РО.

Керівниця Тернопільського РО Наталія Онищук зауважила, що посадові особи місцевого самоврядування мають подати щорічні декларації до 1 квітня 2021 року.

Також радники Програми “U-LEAD з Європою” пройшли навчання від Національного агентства з питань запобіганню корупції та отримали відповідні роз'яснення про особливості декларування цьогоріч, аби допомагати громадам.

Участь у заході узяло понад чотири десятки представників громад Тернопільщини. Онлайн-семінар провели з інтерактивними елементами, аби активізувати учасників.

Радник Тернопільського РО Михайло Лисиканич зауважив, що тема є актуальною і громади неодноразово зверталися до експертів, аби отримати інформацію з цього приводу. Зокрема, команда уже провела кілька консультацій на цю тему. Михайло Лисиканич пояснив, що  у 2021 певні з’явилися правові новели. Тому окремо радник торкнувся законодавчих та нормативно-правових актів, які регулюють подання декларацій посадовими особами місцевого самоврядування, зокрема, й тих, що стосуються кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, що існує 4 типи декларацій: перед вступом на посаду, щорічна, перед звільненням та після звільнення. Причому, кожну з них слід ретельно заповнювати. Станом на 1 квітня посадові особи зобов’язані подати щорічну декларацію, тому під час заходу обговорювали інформацію, що стосувалася загальних правил декларування, правил заповнень окремих розділів декларацій. Власне декларування передбачає заповнення не лише декларацій, але й у визначених законодавством випадках – інформації про суттєві зміни у майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку нерезидента.

Іноді декларанти нехтують розділом, де йдеться про неповнолітніх дітей, забуваючи, що їм може належати певна власність, а також не подають інформацію про причепи, сільськогосподарську техніку та човни. Декларується навіть криптовалюта та усі відкриті банківські рахунки, навіть якщо на них немає коштів.

Окремо обговорили питання, які були присвячені кредитним карткам, набуття та припинення власності протягом одного року та багато інших не менш цікавих питань.

Аби пришвидшити заповнення декларації, слід зібрати інформацію про себе та членів своєї родини та інформацію про суттєві зміни у майновому стані.

Додамо, що дискусія під час онлайн-заходу виявилася жвавою, адже присутні мали чимало запитань.

Довідка

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *