Уже традиційно працівники природного заповідника«Медобори» взяли участь у Всесвітньому обліку мігруючих птахів, який був проголошений у 2006 році. Його відзначення цьогоріч пройшло 13 і 14 травня під гаслом «Їх майбутнє, це наше майбутнє – здорова планета для мігруючих птахів і людей».
Мета цієї щорічної міжнародної кампанії – підвищити обізнаність широкої громадськості про необхідність охорони як самих мігруючих видів пернатих, так і шляхів їх перельотів, місць харчування та гніздування. Про це повідомляє прес-служба Тернопільського ОУЛМГ з посиланням на ПЗ «Медобори».
До обліку та спостережень за птахами залучили науковців і спеціалістів з екологічної освіти заповідника «Медобори» та семикласників Глібівської ЗОШ І-ІІ ст. Завідуючий відділу науково-дослідної роботи та екологічної освіти Ярослав Капелюх ознайомив школярів із типами міграцій птахів, їх причинами та значенням.
Ярослав Капелюх розповів, що із 195 видів пернатих, які на сьогодні відмічені у заповіднику «Медобори» й околицях, 56 можна зустріти під час міграцій.
Екскурсія на місцевий ставок викликала чималий інтерес і захоплення в юних орнітологів. Вони побачили крижнів, мартинів річкових, крячки чорні, лиски, чаплі сіру та білу велику, лелеку білого, групу лебедів-шипунів, які не загніздувались. Найцікавішим виявилось спостереження за пірникозою великою, яка «продемонструвала» віртуозні пірнання та здатність тривалий час знаходитись під водою, пропливаючи при цьому велику відстань.