У природному заповіднику «Медобори» на Тернопільщині школярі облікували мігруючих птахів (ФОТО)

У природному заповіднику «Медобори» на Тернопільщині школярі облікували мігруючих птахів (ФОТО)

Уже традиційно працівники природного заповідника«Медобори» взяли участь у Всесвітньому обліку мігруючих птахів, який був проголошений у 2006 році. Його відзначення цьогоріч пройшло 13 і 14 травня під гаслом «Їх майбутнє, це наше майбутнє – здорова планета для мігруючих птахів і людей».

Мета цієї щорічної міжнародної кампанії – підвищити обізнаність широкої громадськості про необхідність охорони як самих мігруючих видів пернатих, так і шляхів їх перельотів, місць харчування та гніздування. Про це повідомляє прес-служба Тернопільського ОУЛМГ з посиланням на ПЗ «Медобори».

IMG_3914 IMG_3919

До обліку та спостережень за птахами залучили науковців і спеціалістів з екологічної освіти заповідника «Медобори» та семикласників Глібівської ЗОШ І-ІІ ст. Завідуючий відділу науково-дослідної роботи та екологічної освіти Ярослав Капелюх ознайомив школярів із типами міграцій птахів, їх причинами та значенням.

Ярослав Капелюх розповів, що із 195 видів пернатих, які на сьогодні відмічені у заповіднику «Медобори» й околицях, 56 можна зустріти під час міграцій.

Екскурсія на місцевий ставок викликала чималий інтерес і захоплення в юних орнітологів. Вони побачили крижнів, мартинів річкових, крячки чорні, лиски, чаплі сіру та білу велику, лелеку білого, групу лебедів-шипунів, які не загніздувались. Найцікавішим виявилось спостереження за пірникозою великою, яка «продемонструвала» віртуозні пірнання та здатність тривалий час знаходитись під водою, пропливаючи при цьому велику відстань.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *