У селі на Тернопільщині вперше відбувся фестиваль військово-патріотичної пісні

У селі на Тернопільщині вперше відбувся фестиваль військово-патріотичної пісні

У Яблуневі і працюють, і співають заради перемоги. Від ранку поблизу будинку культури у селі Яблунів Хоростківської громади кипіла робота. У повітрі пахло димом, організатори розкладали польову кухню – традиційно яблунівську, а також від Тернопільського козацько-десантного рою. Ірина Ханенко, волонтерка та чудова господиня, керувала приготуванням козацького куліша і особливого чаю з карпатськими травами. Поряд томилась рибна юшка у казані та смажилась картопля. Неподалік облаштували виставку зброї та вибухонебезпечних предметів. 

Яблунів – співоче село, яке навіть отримало статут найфестивальнішого в Україні. Однак  цієї весни і літа ще не скликало виконавців на свою сцену.

«Не співали, бо були зайняті допомогою нашим військовим, – розповів сільській голова Андрій Балабух. – З села служать у лавах ЗСУ 28 чоловіків, а тепер вирішили співом допомогти армії зібрати кошти для допомоги ЗСУ разом з громадською організацією «Десантно-козацький рій». 

«Війна народжує і нові пісні, ми мусимо співати, поважати наших військових, без шани і поваги не буде майбутнього, – зазначає керівник ГО «Десантно-козацький рій» Володимир Мосейко. – Ми з 2014 року не тільки допомагаємо армії, а і створили свої творчі колективи, зібрали колекцію зброї, яка є однією з кращих в Україні, постійно їздимо по різних фестивалях, пригощаємо козацькими стравами людей».

За словами Володимира Мосейка, з початку війни 360 волонтерів щодня працюють, вже відправили більше 5 тон гуманітарної допомоги на Схід країни потягами і 450 бусами, також передавали військовим автомобілі та необхідне спорядження.  

«В нас налагоджена логістика з військовими частинами, бригадами, які нам дають заявки, що вони потребують, а ми вже звертаємось до всіх партнерів, які нас підтримують в Україні та у Європі, створили волонтерську групу в США – так, наприклад, нам прислали чотири авто для полку «Азов», – додає Володимир Мосейко. – На днях ми отримали ще два авто, медичні препарати і переносний прилад для УЗД, який можна перевозити і проводити обстеження бійців на фронті».

На виставці зброї серед експонатів – і снаряд від американського переносного противотанкового ракетного комплексу «Джавелін». На корпусі напис: «Цією ракетою було підбито рашистський танк Т-80. м. Сіверськ, Бугор». Виставкою опікуються Ігор з позивним «Лемко» та Сергій Ліпянін.

«Через цю війну ми сьогодні входимо у п’ятірку найбільш замінованих держав світу, – каже Сергій Ліпянін. – Наволоч відступає на Сході та залишає заміновані території. Тому показуємо небезпеку, яка зараз є, завжди є інтерес щось підняти і вже є багато підривів, каліцтв. Навчити людей правильно реагувати на небезпечні знахідки – також наша мета».

Доки на головній сцені артисти співали пісні, дівчина, одягнена в костюм-кікімору, носила благодійну скриньку, яку щедро наповнювали грішки учасники свята. Це волонтерка Лілія Джиджора. «Мій костюм, я впевнена, був на фронті, – каже жінка. – Тому люди залюбки фотографуються зі мною та жертвують кошти».

Люди охоче купляли речі, які виготовили діти Яблунева з ГО «Час волонтера» – лялечку, оберіг з соломи придбала Марія Дзяйлик з Тернополя, браслети купила родина Андрія та Ірини з трьома синочками Уласом, Устимом і Максимом з села Кобиловолоки. «Ми приїхали заради воїнів на цей фестиваль», – розказала мама Ірина. Оберіг з соломи і квітів повезла додому і родина волонтера Олега Репети.

Багато пісень, що лунали зі сцени, народились протягом шести місяців війни. Прем’єра пісні «Волонтери» Івана Кушніра зазвучала у виконанні всіх волонтерів та партнерських організацій ГО «Десантно-козацький рій». Багато пісень написані за віршами Лесі Любарської. Композиції у виконанні Володимира Вермінського підіймали бойовий та патріотичний дух українців. Дует Івана Кушніра та Ярослави Декалюк про прапор України зворушив серця багатьох. Вперше на цій сцені почули «Реквієм» за загиблими героями у виконанні Ірини Демчук. Також виступили на благодійній сцені колективи «Білівчанка» з села Біла, тріо Яблунівської ДМШ, колектив «Золоті журавки», дует «Криниця добра», «Розмарія», колективи Гримайлівського, Копичинецького, Хоростківського будинків культури тощо. Вразив глядачів віртуозною грою на акордеоні 13 річний Станіслав Доскоч, вихованець Копичинецької школи мистецтв. За словами його батька – співака та музиканта Павла Доскоча, хлопець займається музикою з 6 років. «Інструмент важкий, тому грає сидячи – бережу його спину, син не тільки грає, а і сам удосконалює твори», – каже він. 

Благодійний концерт у Яблуневі відкривав нові імена та музичні твори. Серед глядачів були і українські військові, які почули багато слів вдячності у цей день, а також отримали від тернопільських господинь смачні домашні смаколики.

Під час свята вдалося зібрати 27 тисяч гривень – їх витратять на придбання необхідних речей для 28 мешканців Яблунева, які захищають Україну на фронті. 

Олена МУДРА, фото авторки. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *