У село на Тернопільщині майже рік не ходить автобус (ФОТО)

Мешканці Бабинців відрізані від цивілізації через погану дорогу і байдужість чиновників

567x376

Щоб поїхати на ринок, дістатися до роботи або ж навчального закладу, жителі села Бабинці Борщівського району змушені йти пішки. Автобус у це село не їздить ще з вересня. Тож майже тисяча людей з трьох довколишніх населених пунктів практично відрізані від цивілізації.

Українці вже давно усвідомили, що в рідній державі найбільше потрібно сподіватися лише на себе. Звичайно ж, є речі, без яких людям вижити важко. Пенсія, соціальна допомога, субсидії, а у селі ще й рейсовий автобус. Адже не у всіх є власний транспорт, та й ціни на бензин сьогодні розкіш. У селі Бабинці недосяжною розкішшю став і рейсовий автобус.

– Ще у вересні минулого року село фактично залишилось без автобусного сполучення з Борщовом та оточуючими селами, – розповідає сільський голова Бабинців Віталій Солтицький. – Тоді захворів приватний підприємець – водій автобуса “Бабинці-Борщів”. Усі сподівались, що це ненадовго, та після двох тижнів відсутності сполучення люди почали звертатися до сільської ради для вирішення ситуації.

DSC_0334

Віталій Солтицький звертався спершу в Борщівське АТП. Там йому повідомили, що потрібно звертатися в РДА. За словами сільського голови, начальник відділу інфраструктури, будівництва та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Анатолій Галус спочатку порадив селянам чекати допоки одужає водій. А згодом повідомив, що нічого вдіяти не можуть, бо договір з цим перевізником укладали в обласній адміністрації, а тому і розривати мусять там.

Цю інформацію Анатолій Петрович підтвердив і журналістам.

DSC_0336

– Згідно з постановою Кабміну договір про цей приміський маршрут був підписаний між перевізником і Тернопільською ОДА, – каже чиновник. –  Він дійсний до червня 2017 року. На жаль перевізник захворів і не може виконувати умови договору,  хоч і не розірвав його. В облдержадміністрації договір також не розірвали. Борщівська РДА не має права розірвати договір, якщо вона його не укладала. Наразі ми повідомили перевізників про конкурс на цей маршрут. На жаль, він є збитковим. Якщо ж підняти ціни, то, можливо, люди і не будуть їздити. До того ж, є приватники, що працюють нелегально. Тож автобус возитиме лише пенсіонерів-пільговиків.

До слова, чиновники Борщівської РДА кажуть, що 30% усіх маршрутів по району не заповнені, адже підприємці не зацікавлені у них через нерентабельність і  погані дороги. Також нарікають, що вже кілька років з державного бюджету не надходить компенсація за перевезення пільговиків.

DSC_0341

У Бабинцях дивуються словам чиновників про те, що маршрут до їхнього села нібито є збитковим, бо дуже мало їздить людей.

– Однак той, хто хоча б раз їздив цим маршрутом, скаже зовсім інше: автобус на 18 місць був “забитий” кожного дня, а в четвер та суботу пасажирів вдвічі більше, адже ним користуються не тільки жителі Бабинців, а й сусідніх Худиївець, хутора Хоми і навіть Сапогова, – розповідає Віталій Солтицький. – Пропонувалося також закласти в бюджет сільської ради 300 гривень щоденної – в рік виходить більше 80000 гривень  компенсації перевізнику. Однак, по-перше, для нас це значна сума, а по-друге – наші люди всі платять за проїзд і пенсіонери також. Тут ніхто навіть не думає про пільги. Важливо, щоб був транспорт, щоб за потреби виїхати з села. Всі знають, що безкоштовного сьогодні нема нічого.

На звернення в Тернопільську ОДА, жителі Бабинців отримали відповідь, що відповідно до статті 7 ЗУ “Про автомобільний транспорт” цей маршрут перебуває у віданні Борщівської РДА. Тож чиновницьке коло замкнулося.

Однією з причин непопулярності маршруту до Бабинців є погана дорога. Через це двоє перевізників відмовилися їздити після кількох рейсів.

– Наша дорога перебуває у віданні Служби автомобільних доріг області, – каже Віталій Солтицький. – Ми неодноразово зверталися з проханням відремонтувати її. Однак постійно чули відповідь, що немає коштів. Цього року нам запропонували оплатити половину ремонту. Але звідки у сільської ради такі кошти?

DSC_0344

Селяни зізнаються, вже стомилися долати більше 5 кілометрів до дороги, де  може їхати рейсовий автобус з інших сіл. Добре, що зараз літо, а що робити взимку? І то не завжди вдається сісти, адже, буває, транспорт настільки переповнений, що навіть не зупиняється.

– Ми не маємо чим доїхати з села у райцентр – ніби відрізані від цивілізації, – каже пані Люба. – Студенти мусять йти пішки, пенсіонери. Стільки часу існує ця проблема. Ми вже навіть не знаємо, до кого звертатися, аби нас почули.

Жителі села Бабинці щиро сподіваються, що рейсовий автобус у їхнє село таки буде їздити. Вірять, покращення настане  не лише в гучних промовах чиновників, а й в реальних справах.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *