У Тернопільському архіві можна побачити, як відзначали День матері ще у 1929 році

У Тернопільському архіві можна побачити, як відзначали День матері ще у 1929 році

Виставку, присвячена Дню матері, відкрили в Тернопільському обласному архіві. На ній представлені документальні свідчення того, як на Тернопільщині ще з 1929 року відзначали  це свято, яке згодом, за 10 років, заборонила радянська влада.

Серед документів особливу увагу привертають інформації, дозволи на проведення Свята матері. Цікавими та інформативними джерелами є програми проведення свята: вірші, пісні, реферати, які виголошували під час урочистих заходів.

Доповнюють експозицію виставки вірші сучасних українських поетів, присвячених українській матері. А працівниці держархіву доповнили виставку власноруч виготовленими вишитими картинами та подарунками своїх дітей до Дня матері.

На відкритті виставки побували сім’ї, у яких виховують п’ятеро і більше діток. Вони отримали від обласної ради.

Довідка «Нашого ДНЯ».

Серед української громади День Матері вперше влаштував Cоюз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська. Організації  «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт» та інші влаштовували концерти, конференції, фестивалі по всій східній Галичині.

Відтоді День матері відзначали дуже широко. Та в 1939 його заборонила радянська влада. З 1990 року, завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулось в Україну.

У новітній українській державі День матері офіційно відзначають щороку у другу неділю травня.

Свято Матері на Тернопільщині розпочали відзначати 12 травня 1929 року. 

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *