У Тернопільському національному економічному університеті презентували карту «Вишивана моя Україна», створену працівниками територіальних відділень державної казначейської служби України.
З вітальним словом до присутніх звернувся ректор ТНЕУ, професор Андрій Крисоватий. «Ідея створення такої карти виникла у випускниці нашого університету Тетяни Ярославівни Слюз. Вона пообіцяла: «Ми зробимо карту України руками казначеїв». Я гордий тим, що обіцянка була виконана, адже завдяки цьому проекту єднається вся держава. Вишита Україна – єдина для нас усіх», – сказав керівник навчального закладу.
А заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Юрик підкреслив: «Для мене це акція-єднання. Позиція казначейства має стати прикладом для усіх інших державних служб. Саме такі дії показують силу нашого народу. Ми переможемо тоді, коли будемо такими, як карта «Вишивана моя Україна» – єдиними і нероздільними».
Начальник головного управління державної казначейської служби України Тернопільської області Петро Гринчишин також долучився до вітальних слів: «Український народ плекає рису символізму. Завдяки їй ще з давніх-давен ми прагнемо до єдності та неподільності. Вишиття – це душа нашого народу, прагнення до мирного майбутнього».
Про створення карти та її значення розповіла заступник начальника відділу місцевих видатків Головного управління державного казначейської служби України у Тернопільській області Н. Я. Боліновська.
Вишита карта України символізує зв’язок поколінь, єдність українців, їх непереможне бажання бачити Україну квітучою, єдиною, соборною державою.
Започатковано цей творчий проект у серпні 2016 року з нагоди 25-ї річниці Незалежності України. До магії створення карти долучилися всі області нашої держави. Кожен регіон вишиває притаманний його місцевості орнамент, передає з міста до міста скарб, створений казначейською родиною.
Тернопільщина представляє на карті борщівську вишиванку, повідомляється на сайті ТНЕУ.
Відтепер казначейська родина має власний оберіг – карту «Вишивана моя Україна», яка зберігатиметься у музеї Державної казначейської служби України, у місті Києві.
Присутніх на святі привітали учасники творчих колективів університету: Тетяна Шарган, Павло Тютюнник, Марія Заверуха, гурт «Кралечки» (художній керівник Алла Бінцаровська), сестрички Надійка та Софійка Стельмахи, гурт «Галичанка» (художній керівник Мирослава Бурик).