У Тернополі майбутні рятувальники загартовували емоційну та психічну стійкість (ФОТО)

У Тернополі майбутні рятувальники загартовували емоційну та психічну стійкість (ФОТО)

Загальною метою спеціальної підготовки фахівців Держслужби України з надзвичайних ситуацій є розвиток професійно-важливих якостей, створення умов для збереження психічного та фізичного здоров’я й збільшення професійного довголіття. Дуже важливими для рятувальників є спеціальна медична та психологічна підготовка. Медична – спрямована на формування вміння надавати домедичну допомогу людям, життю яким, внаслідок надзвичайної ситуації, загрожує небезпека. Практична ж спрямованість знань з психологічної підготовки полягає у розвитку в працівників професійно-важливих психічних якостей.

Особлива увага приділяється формуванню високої психологічної стійкості працівників до різного роду стресових ситуацій, що виникають при виконанні ними службових обов’язків. При роботі в осередку надзвичайної ситуації на рятувальників нерідко діють негативні чинники, що несуть значне психоемоційне навантаження. Співробітникам ДСНС під час виконання завдань за призначенням часто доводиться зустрічатися з людськими стражданнями, проводити евакуацію тіл загиблих, а також виконувати й іншу непросту роботу – тому, без спеціальної підготовки, дія стрес-факторів може негативним чином позначатися не лише на виконанні поставлених завдань але й на психологічному благополуччі працівників в цілому.

4 березня психологи Управління ДСНС України у Тернопільській області спільно з викладачами навчального пункту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління провели на базі судово-медичного моргу та в музеї кафедри анатомії людини Тернопільського державного медичного Університету імені І.Я.Горбачевського практичні заняття, спрямовані на формування нервово-психічної стійкості в слухачів навчального пункту, які вивчають рятувальну справи. У музеї медуніверситету для майбутніх рятувальників організували пізнавальну екскурсію з демонстрацією унікальних анатомічних препаратів. А в судово-медичному морзі перед ними провели експертизу тіла чоловіка, що помер при нез’ясованих обставинах. Лікар-експерт наочно продемонстрував ознаки біологічної смерті та провів дослідження окремих органів та частин тіла.

Такі практичні заняття для людей, що опановують нелегку професію пожежного-рятувальника – вкрай важливі. Адже вони надають майбутнім співробітникам ДСНС можливість максимально наблизитись до реальних ситуацій, що в майбутньому можуть трапитись під час виконання ними службових обов’язків та загартовують їх емоційну та психічну стійкість.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *