Я бачив дивний сон. Немов переді мною… півкілометрова ковбаса, нашпигована купюрами. І кромсають її на десятисантиметрові шматочки, і роздають на Театральному майдані файного міста всім бажаючим. А ті, розгортають ковбаски, дивляться і… матюкаються: всі сотки, червінці розрізані майже навпіл – жоден банк не прийме.
Прокинувся і – до комп’ютера. В Інтернеті – безліч новин про новий гастрономічний рекорд України, встановлений Тернопільським м’ясокомбінатом під час фестивалю «локальної їжі і культури».
Що не кажіть, а організатори «Тернопільської брами», поставивши на перше місце бажання заповнити шлунки тернополян шашликами, пивом, наливками і самогоном, свого домоглися. А от із культурою трохи не склалося, адже біотуалети поруч з пам’ятником Тарасу Шевченку свідчать не лише про безкультур’я, а й про бездуховність тих, хто їх там встановив.
Щільна димова завіса над майданом, символ фестивалю – Тернопільська брама з порожніх пляшок, увінчана «свастикою» «Бровара», поруч з символом Незалежності також ставлять під сумнів доцільність проведення масових пиятик у самісінькому серці файного міста. Тим паче, що крім незручностей мешканцям прилеглих будинків, які через гучний гамір не змогли відпочити, зайвих клопотів правоохоронцям, що стежили за порядком, і волонтерам, які прибирали сміття після застілля, більше нічого організатори фестивалю не запропонували.
Подейкують, що на розкрутку бренду м’ясокомбінату на Театральному майдані скандально відомий бізнесмен витратив щонайменше 100 тисяч гривень. Ще майже стільки ж за право споювати тернополян винятково «Микулинецьким» заплатили пивовари. Певно, не обійшлося і без дольових внесків тернопільських рестораторів. Наразі невідомо, чи «відбили» бізнесмени вкладені у забаву кошти. Але більше цікавить інше: скільки податків отримає бюджет Тернополя за те, що упродовж трьох днів у центрі міста «гуділи» підпилі люди, а не прогулювалися, як зазвичай, матері з діточками? Яку суму штрафу заплатили організатори «Брами» за явне порушення чинного законодавства щодо розпивання спиртних напоїв у громадських місцях? А ще логічно було б запитати, чи пам’ятають вони, що у степах Донбасу воюють і гинуть наші хлопці? То, може, й справді, варто було б нашпигувати «найліпшу» ковбасу купюрами і, не розділяючи її на маленькі шматочки, цілою передати на потреби українського війська.
Тоді, напевно, горде ім’я – Тернопіль – прозвучало б на всю Україну не як столиця сумнівних рекордів, а як древнє патріотичне місто, неприступна ворогам брама якого була точно не з порожніх пляшок.
Той місцевий олігарх, певно, рветься таким макаром до влади. Бо не тільки підкидає тернополянам “благодійну” ковбасу, а ще й свою газетку. “Голодних” годує ковбасою і байками про те, який він гарний, а взамін вони повинні будуть колись за нього проголосувати. до Верховної Ради, мабуть. Не вперше така благодійність “засвітилася”. А, до речі, певно, Заставний був злий, бо його закусочні в центрі міста виручку втратили. Хочеться запитати: а пан нардеп не бажає звільнити дорогу від своїх забігайлівок?