Живопис львівського художника Сергія Гая представлять 3 березня у тернопільській галереї «Бункермуз». Відкриють виставку о 19.00. Сергій Гай входить до сотні найкращих художників України, згідно з виданням «100 імен. Сучасне мистецтво України періоду Незалежності». Роботи, котрі представлять у «Бункермузі», нещодавно повернулися з експозиції в Америці, де їх сприйняли із захопленням. Манеру, в якій працює художник, мистецтвознавці визначають як неофовізм, неоекспресіонізм.
«Живопис – це і є моє життя, або найважливіша його складова. Художник я поганий, але все інше роблю ще гірше. Незважаючи на це, мистецтво, живопис, зокрема – це та професія, завдяки якій утримую своє грішне тіло. Малюю те, що дає мені емоційний поштовх. Від картини до картини змінюється хіба техніка написання. Дотримуюсь думки: все одно що малювати, головне, як. Моя мета проста – відобразити засобами живопису життя. А от, яку мету має життя я, на жаль, не знаю», – сказав Сергій Гай.
Довідка
Сергій Гай народився у 1959 році у Львові, де живе та працює.
У 1986-у закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Із 1995 року член Національної спілки художників України. З 2003-го – член об’єднання «БЖ-АРТ».
«Художній світ львів’янина Сергія Гая виразно індивідуальний, вишуканий, навіть аристократичний. Це живопис для тих, хто у власному житті не розминувся з мистецтвом і щасливий, коли в безмежжі художньої продукції знаходить перлину», – писала про його творчість художник, кандидат мистецтвознавства доктор філософії Ольга Петрова.
«Витоки його мистецтва можна знайти у традиціях сучасного писання з живої натури, і коли дивишся на картини Гая, перед очима постає плеяда видатних митців XX сторіччя: Матіс, Шілє, Нолдє Модільяні, де Кунінг та інших. Картини Гая можуть бути зведені до чуттєвих вигнутих ліній і чітких експресіоністських жестів в контексті гарного кольорового балансу, навіть в найбільш меланхолічному кінці спектру», – відзначила власниця «Alla Rogers Gallery» (Вашингтон) Алла Роджерс.
Триватиме виставка до 23 березня. Вхід вільний.