У Тернополі відбувся Всеукраїнський флешмоб «Україна за безпеку дорожнього руху» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

За рішенням Генеральної Асамблеї ООН 2011-ий – 2020-ий роки проголошено Десятиліттям дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху в світі.
У зв’язку із цим, світовим співтовариством розпочато низку заходів, спрямованих на якісне поліпшення ситуації з проблемою дорожньо-транспортної аварійності.

17

В Україні, за ініціативи Міністерства охорони здоров’я і Українського медичного центру безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій, започатковано проведення щорічних Тижнів безпеки дорожнього руху.

З 8 по 14 травня 2017 року в Україні проходив Четвертий глобальний тиждень безпеки дорожнього руху.

В рамках проведення Тижня, на всіх головних площах міст України 13 травня 2017 року з 11.00 по 13.00, проводився Всеукраїнський флешмоб «Україна за безпеку дорожнього руху».

Місцем проведення даного заходу у Тернополі була театральна площа міста.

Метою проведення цього заходу було привернення уваги до проблеми смертності та травматизму, внаслідок порушення правил дорожнього руху.

У відкритті заходу прийняли участь голова Обласної ради Овчарук Віктор Вікторович, начальник Управління охорони здоров’я Богайчук Володимир Григорович.

IMG_3037

Координатором заходу була директор Тернопільського медичного центру безпеки дорожнього руху Шугалей Інна Юріївна.

1

У заході приймали участь представники Тернопільського медичного центру безпеки дорожнього руху, Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної поліції, Патрульної поліції, представники автотранспортних підприємств, автошкіл, представники освіти, культури, громадських організацій, та усі інші учасники і гості заходу.

На площі міста, проводилися майстер-класи, в яких увага була сконцентрована на основних причинах виникнення і ключових факторах скоєння ДТП із смертельними наслідками. Майстер-класи були спрямовані на запобігання дорожньо-транспортної аварійності, посилення безпеки на дорогах.

Працівниками Тернопільського медичного центру безпеки дорожнього руху проводився майстер-клас «Комплектація засобів автомобільної аптечки», з демонстрацією медзасобів.

Проходила демонстрація методичних посібників по домедичній допомозі постраждалим внаслідок ДТП, медобладнання, методичних рекомендацій у сфері безпеки дорожнього руху, ознайомлення з відповідальністю за порушення правил дорожнього руху.

Відбулося ознайомлення із світловідбиваючими елементами для захисту у темну пору доби, працювала фотостудія для дітей.

2

3

Відбулася роздача буклетів «Комплектація автомобільної аптечки» та смужок із світловідбиваючим ефектом.

4

Проводилося ознайомлення з наданням домедичної допомоги потерпілим внаслідок ДТП: за підозри на перелом кінцівок, за наявності рани кінцівки, ускладненої кровотечею, надання домедичної допомоги за підозри на пошкодження хребта, надання домедичної допомоги під час раптової зупинки серця у дорослих.

5

6 7

На площі міста працювала фотостудія, декорована  світловідбиваючими елементам, для привернення уваги до безпеки поблизу дороги у темну пору доби.

8

9

На площі відбувалася роздача смужок із світловідбиваючим ефектом усім учасникам заходу.

10

Працівниками Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – проводилася демонстрація автомобіля швидкої допомоги із спецобладнанням.

Були проведені майстер-класи з надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок ДТП:

1). Майстер-клас «Порядок надання домедичної допомоги постраждалому за підозри на перелом кінцівок. Фіксація переломів кісток за допомогою шини».

2). Майстер-клас «Порядок надання домедичної допомоги постраждалому з раною кінцівки, ускладненою кровотечею. Правила накладання стисної пов’язки. Правила накладання джгута. Накладання пов’язки за наявності стороннього предмета в рані».

3). Майстер-клас «Порядок надання домедичної допомоги постраждалому за підозри на пошкодження хребта. Накладання шийного комірця. Правила переміщення постраждалого на довгу транспортувальну дошку».

4). Майстер-клас «Порядок надання домедичної допомоги постраждалому за підозри на пошкодження живота, травму грудної клітки».

5). Майстер-клас «Порядок надання домедичної допомоги під час раптової зупинки серця в дорослих. Базові реанімаційні заходи. Використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора».

11

Співробітниками Управління державної служби з надзвичайних ситуацій проводився майстер-клас «Алгоритм дій на місці дорожньо-транспортної пригоди», з демонстрацією техніки спеціального призначення, спецзасобів та спецобладнання.

Рятувальники продемонстрували на широкий загал пожежно-рятувальну техніку та автомобілі спеціального призначення, а також спецзасоби та спецобладнання, яке використовується під час гасіння пожеж та при проведенні аварійно-рятувальних робіт.

Також вони провели майстер-клас, під час якого продемонстрували алгоритми дій, які виконуються працівниками Служби порятунку під час ліквідації наслідків дорожньо-транспортної пригоди.

12

13

Cвої професійні знання та вміння продемонстрували також фахівці психологічної служби Управління ДСНС. Вони організували майстер-клас на тему «Надання психологічної допомоги постраждалим в ДТП».

Гості та інші учасники заходу мали можливість навчитись прийомам психологічної саморегуляції та самодопомоги, а також опановувати навики надання невідкладної психологічної допомоги потерпілим, що зазнали руйнівного впливу стрес-факторів. Також психологи-рятувальники розповіли присутнім про прийоми подолання паніки, правила поведінки у натовпі та можливості збереження власного психічного здоров’я і цілісності особистості у стресових ситуаціях.

14

Працівниками Патрульної  поліції України проводилася демонстрація спеціальної техніки та обладнання.

Проводився майстер-клас «Загальні правила огляду місця події при ДТП. Алгоритм дій при евакуації пасажирів з транспортного засобу».

Проводилося ознайомлення з технічними характеристиками і застосуванням апарату Dräger Alcotest 6510.

Проходило ознайомлення з картою аварійно небезпечних ділянок, місць концентрації ДТП міста Тернополя.

15

Працівниками Національної поліції проводилося ознайомлення із застосуванням світловідбиваючих елементів для захисту і безпеки на дорозі у темну пору доби, для усіх учасників дорожнього руху.

Проходив конкурс малюнків «Безпека на дорозі – безпека життя!», з нагородженням переможців грамотами і призами.

Працівниками Тернопільської обласної автомобільної школи Всеукраїнської спілки автомобілістів проводився майстер-клас «Правила дотримання водієм швидкості руху транспортних засобів», з демонстрацією учбового автомобіля, навчальних плакатів, посібників по правилах дорожнього руху України.

Відбувся майстер-клас «Обов’язки та права водія. Дії водія у разі причетності до ДТП».

У Арт-студії, за участю педагога з образотворчого мистецтва та працівника Національної поліції, проходив конкурс малюнків на асфальті на тему «Безпека на дорозі – безпека життя».

У конкурсі приймали участь команди представників від 19-ти загальноосвітніх навчальних закладів міста Тернополя.

Кожен малюнок вміщав інформацію про безпеку дорожнього руху, по змісту відповідав дотриманню правил дорожнього руху в певних ситуаціях, вміщав дорожні знаки, пішохідний перехід, світлофор, тощо та був підписаний, відповідно до змісту.

16

По закінченню, учні разом переглядали всі намальовані і підписані малюнки, що сприяло кращому розумінню і закріпленню у школярів навиків безпечної поведінки на дорогах і вулицях міста.

Всі учасники конкурсу були нагороджені призами. Для оцінювання робіт була створена комісія у складі педагога з образотворчого мистецтва і працівника Національної поліції.

За результатами оцінювання, перше місце зайняли школярі із Тернопільської ЗОШ №24, друге місце посіла команда ЗОШ №7, третє – ЗОШ № 5. Переможці були відзначені грамотами.

Фінальним акцентом флешмобу стало формування на площі символічного ромбу жовтого кольору, який є символом Тижня безпеки дорожнього руху.

Жовтий колір – це колір попередження.

Попередження аварії…

Попередження травматизму…

Попередження біди…

Ромб, як знак безпеки дорожнього руху, є новим глобальним символом дорожньої безпеки і основним візуальним образом Десятиліття дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху на 2011-2020 роки.

Він зв’язує воєдино зусилля небайдужих громадян, закликає людей розмірковувати про наслідки дорожньо-транспортних аварій і можливості їх запобігання, а також про вживання заходів до посилення безпеки на дорогах.

17

О 13.00 на головній площі міста, учасники флешмобу утворили яскравий символ Тижня безпеки дорожнього руху – ромб жовтого кольору, що було ознакою того, що місто Тернопіль приєдналося до Всеукраїнського флешмобу «Україна за безпеку дорожнього руху».

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *