У Тернополі відзначили лауреатів «Людина року-2015» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Тернополі відзначили лауреатів «Людина року-2015» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Минулої неділі Тернопільський замок зустрічав гостей. Тут вітали лауреатів конкурсу «Людина року-2015». Теплі слова, щемливі спогади, радість і біль – переплелися різнобарвним візерунком на святковій імпрезі.

1

Нагадаємо, що цей престижний конкурс в області започаткували ще у 2000 році керівник спортивно-мистецького та духовного центру, Заслужений тренер України, людина, яка виплекала не одну плеяду відомих спортсменів – переможців чемпіонатів України і світу, – Володимир Пласконіс та редакція газети «Вільне життя». Відтоді його лауреатами стали більше двохсот відомих краян.

IMG_1837 IMG_1897

Розпочалося святкове дійство з молитви – за Україну, за рідне Тернопілля, за людей, які творять його історію, під благословенням настоятеля Свято-Троїцького духовного центру протоієрея Анатолія Зінкевича.

Голова конкурсної комісії Олег Караванський зазначив, що серед цьогорічних лауреатів – представники практично усіх сфер – виробничники, аграрії, освітяни, медики, митці, волонтери…

IMG_1894

Отож, лауреатами «Людина року -2015» стали:

Ліля Мусіхіна – письменниця, етнограф, активістка тернопільської «Самооборони», волонтер АТО; Юрій Завадович – відомий медик, головний лікар медичного центру ТОВ «Прохелес», Богдан Завитій – директор ПП «Явір», Микола Лазарович – доктор політичних наук, професор ТНЕУ, Заслужений працівник освіти України, учасник АТО; Ярослав Лемішка – директор обласної філармонії, народний артист України; Наталія Левенець – директор Тернопільської ЗОШ №4, відмінник освіти України; Роман Пахолок – директор Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу, кандидат педагогічних наук; Петро Пеляк – голова фермерського господарства «Вікторія -92» (с. Вікторівка Козівського району), Заслужений працівник сільського господарства України; Борис Репка – Заслужений артист України, в.о. директора Тернопільського обласного академічного драмтеатру; Олена Різник – письменниця, керівник поетично-фольклорного театру «Взори» з Бережан; Ганна Слівінська – головний лікар обласного Центру здоров’я, Заслужений лікар України; Євген Удін – графік, Заслужений художник України; Микола Шевчук – викладач Теребовлянського вищого училища культури, Заслужений художник України, іконописець і скульптор, майданівець і волонтер АТО, автор першого пам’ятника Небесній сотні у Теребовлі; Григорій Шергей – директор департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської ОДА, Заслужений діяч мистецтв України.

IMG_1731_a IMG_1842

Приємно, що лауреатом «Людина року – 2015» став номінант газети «Наш ДЕНЬ» Микола Васильович Лазарович.

DSCF2411

Професор кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства Тернопільського національного економічного університету рік тому змінив навчальні аудиторії на бліндажі і пішов на фронт добровольцем. Був активним учасником Майдану. Побував у найгарячіших точках зони АТО: під Волновахою, Маріуполем, під Донецьком у районі Авдіївки і Пісків. Відмовився від дострокової демобілізації, яка, зокрема, передбачала звільнення викладачів вишів від призову на військову службу.

IMG_1796

IMG_1723Особливо зворушливо під час свята прозвучала подяка Миколи Васильовича Лілі Мусіхіній за передану йому на фронт теплу форму, яка зігрівала у холодні дні і ночі. Сама ж пані Ліля згадувала про те, як зустрічалася з Миколою Шевчуком на війні, у гарячих точках. А ще попросила присутніх звернути особливу увагу на демобілізованих бійців, які, повернувшись з фронту, часто залишаються наодинці з власними проблемами.

Поміж святкових мотивів закликом до єднання, до небайдужості стали слова Миколи Шевчука: «Я – не воїн, я – художник. Але обов’язок кличе мене туди, на передову. Це потрібно робити, аби бійці знали, що про них хтось дбає. Як кажуть, з кожного по нитці – солдату бронежилет. Коли ми будемо гідно робити свою справу, тільки тоді матимемо міцну незалежну державу…»

Розповіді про лауреатів – читайте у наступних числах «Нашого ДНЯ».

 

Зіна КУШНІРУК.

На фото Олега Снітовського та Миколи Шота: миттєвості свята. 

Автор

Зіна Кушнірук

Редактор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *