Минулої неділі Тернопільський замок зустрічав гостей. Тут вітали лауреатів конкурсу «Людина року-2015». Теплі слова, щемливі спогади, радість і біль – переплелися різнобарвним візерунком на святковій імпрезі.
Нагадаємо, що цей престижний конкурс в області започаткували ще у 2000 році керівник спортивно-мистецького та духовного центру, Заслужений тренер України, людина, яка виплекала не одну плеяду відомих спортсменів – переможців чемпіонатів України і світу, – Володимир Пласконіс та редакція газети «Вільне життя». Відтоді його лауреатами стали більше двохсот відомих краян.
Розпочалося святкове дійство з молитви – за Україну, за рідне Тернопілля, за людей, які творять його історію, під благословенням настоятеля Свято-Троїцького духовного центру протоієрея Анатолія Зінкевича.
Голова конкурсної комісії Олег Караванський зазначив, що серед цьогорічних лауреатів – представники практично усіх сфер – виробничники, аграрії, освітяни, медики, митці, волонтери…
Отож, лауреатами «Людина року -2015» стали:
Ліля Мусіхіна – письменниця, етнограф, активістка тернопільської «Самооборони», волонтер АТО; Юрій Завадович – відомий медик, головний лікар медичного центру ТОВ «Прохелес», Богдан Завитій – директор ПП «Явір», Микола Лазарович – доктор політичних наук, професор ТНЕУ, Заслужений працівник освіти України, учасник АТО; Ярослав Лемішка – директор обласної філармонії, народний артист України; Наталія Левенець – директор Тернопільської ЗОШ №4, відмінник освіти України; Роман Пахолок – директор Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу, кандидат педагогічних наук; Петро Пеляк – голова фермерського господарства «Вікторія -92» (с. Вікторівка Козівського району), Заслужений працівник сільського господарства України; Борис Репка – Заслужений артист України, в.о. директора Тернопільського обласного академічного драмтеатру; Олена Різник – письменниця, керівник поетично-фольклорного театру «Взори» з Бережан; Ганна Слівінська – головний лікар обласного Центру здоров’я, Заслужений лікар України; Євген Удін – графік, Заслужений художник України; Микола Шевчук – викладач Теребовлянського вищого училища культури, Заслужений художник України, іконописець і скульптор, майданівець і волонтер АТО, автор першого пам’ятника Небесній сотні у Теребовлі; Григорій Шергей – директор департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської ОДА, Заслужений діяч мистецтв України.
Приємно, що лауреатом «Людина року – 2015» став номінант газети «Наш ДЕНЬ» Микола Васильович Лазарович.
Професор кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства Тернопільського національного економічного університету рік тому змінив навчальні аудиторії на бліндажі і пішов на фронт добровольцем. Був активним учасником Майдану. Побував у найгарячіших точках зони АТО: під Волновахою, Маріуполем, під Донецьком у районі Авдіївки і Пісків. Відмовився від дострокової демобілізації, яка, зокрема, передбачала звільнення викладачів вишів від призову на військову службу.
Особливо зворушливо під час свята прозвучала подяка Миколи Васильовича Лілі Мусіхіній за передану йому на фронт теплу форму, яка зігрівала у холодні дні і ночі. Сама ж пані Ліля згадувала про те, як зустрічалася з Миколою Шевчуком на війні, у гарячих точках. А ще попросила присутніх звернути особливу увагу на демобілізованих бійців, які, повернувшись з фронту, часто залишаються наодинці з власними проблемами.
Поміж святкових мотивів закликом до єднання, до небайдужості стали слова Миколи Шевчука: «Я – не воїн, я – художник. Але обов’язок кличе мене туди, на передову. Це потрібно робити, аби бійці знали, що про них хтось дбає. Як кажуть, з кожного по нитці – солдату бронежилет. Коли ми будемо гідно робити свою справу, тільки тоді матимемо міцну незалежну державу…»
Розповіді про лауреатів – читайте у наступних числах «Нашого ДНЯ».
Зіна КУШНІРУК.
На фото Олега Снітовського та Миколи Шота: миттєвості свята.