У ЗУНУ обговорили одне з найбільших випробувань для людства в XXI столітті – зміну клімату

У ЗУНУ обговорили одне з найбільших випробувань для людства в XXI столітті – зміну клімату

У центрі кліматичного менеджменту Західноукраїнського національного університету, який реалізований у межах проєкту «Синергія освітніх, наукових, управлінських та промислових компонентів для управління кліматом та запобігання зміні клімату» (CLIMAN 619119-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP) за програмою Еразмус+, відбувся круглий стіл «Європейський досвід адаптації до змін клімату».

CLIMAN об’єднує партнерів з різних країн Європи для комплексного вивчення питань зміни клімату та пошуку рішень. Співпраця університетів, науково-дослідних установ, урядових і неурядових організацій дозволяє досягти кращих результатів завдяки міждисциплінарному підходу.

Під час зустрічі студенти спеціальностей «Екологія», «Агробіотехнології» та «Транспортні технології» поділилися досвідом свого стажування в Університеті Туріба (Рига, Латвія). Окрім фахового та культурного збагачення,  навчання закордоном також стало періодом особистісного розвитку для дівчат. Життя у студентському гуртожитку Ризького університету допомогло їм розвинути комунікативні навички та вміння знаходити спільну мову із представниками різних культур.

Основна увага стажування в Університеті Туріба була зосереджена на  проблемі зміни клімату, що впливає на наше життя – спричиняє теплішу зиму та спекотне літо, загрожуючи людству, біорізноманіттю й екосистемам.

Також обговорили особливості транспортній галузі та переходу до екологічно чистих видів пересування. Студентки розповіли про переваги впровадження електромобілів і громадського електротранспорту навіть у невеликих містах.

Зміна клімату – одне з найбільших випробувань для людства в XXI столітті. Тому сьогодні кожен з нас має взяти відповідальність за збереження планети.  Починаючи з щоденних дій у повсякденному житті – економного використання ресурсів, скорочення відходів, вибору екологічних видів транспорту, ми можемо суттєво вплинути на ситуацію.

Під час лекції учасниці стажування відзначили дружню та відкриту атмосферу в університетському середовищі Латвії. Дівчата обмінювалися думками, розвінчували стереотипи та  знаходили багато спільного між українцями й латвійцями. Неформальне спілкування з місцевими студентами відкрило нові можливості міжкультурного діалогу.

Сам навчальний процес був ретельно організований, і поєднав лекції провідних фахівців, практичні заняття та пізнавальні екскурсії на підприємства.

Під час практичних занять студенти мали можливість застосувати на практиці отриману теоретичну базу. Зокрема, опанували сучасні методи моніторингу стану атмосферного повітря, ґрунтів і водойм, вивчали переваги впровадження електропотягів у транспортну систему Риги і використання сонячних батарей на водних об’єктах.

Вільний час дівчата присвячували відкриттю туристичних принад Риги та її околиць. Вони відвідували знакові місця латвійської столиці – історичну Ратушну площу, величний Собор Святого Петра, мандрували старовинним містечком Сігулда. Особливо вразив Музей окупації Латвії, експозиція якого розповідає про історичне минуле Латвії.

Варто відзначити підтримку Латвії, яку відчули учасниці стажування.

Загалом, навчання, реалізоване у межах проєкту «Синергія освітніх, наукових, управлінських та промислових компонентів для управління кліматом та запобігання зміні клімату» (CLIMAN 619119-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP) за програмою Еразмус+, в Університеті Туріба (Рига, Латвія)  стало для дівчат комплексним і багатогранним досвідом, що суттєво розширив їхні професійні й життєві можливості та надихнув на подальшу плідну роботу в галузі охорони клімату і довкілля.

Саме тому зустрічі в центрі кліматичного менеджменту відіграють надзвичайно важливу роль, адже вони нагадують нам про нагальність проблеми змін клімату та надихають на дії щодо її вирішення. Сьогодні основним завданням дівчат, які повернулися зі стажування, є поширення знань про зміни клімату та заохочення інших долучатися до боротьби з цією глобальною проблемою.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *