Учасники АТО з Тернополя можуть не отримати земельні ділянки?

Учасники АТО з Тернополя можуть не отримати земельні ділянки?

Торік міська рада виділила учасникам АТО 750 земельних ділянок під будівництво індивідуального житла у Тернополі. Кількість звернень збільшувалася і сьогодні ще понад 1400 учасників АТО перебувають у черзі на отримання землі, яку не виділяють у зв’язку з відсутністю достатньої кількості вільних площ.

«Ще минулого року у Тернополі виникла проблема з кількістю землі для виділення учасникам АТО під будівництво. Ми звернулися до Вченої ради Тернопільського національного економічного університету з проханням передати частину землі, яка перебуває у користуванні університету, у територіальну власність Тернополя з подальшою передачею її учасникам АТО, – розпові в міський голова Сергій Надал. – Вчена рада погодила звернення, на підставі якого ми далі звернулися у Міністерство освіти та науки. Після спілкування з тодішнім міністром Сергієм Квітом була створена спеціальна комісія, яка й дала згоду на передачу цієї земельної ділянки площею 84 гектари у територіальну власність громади Тернополя».

Опісля почалася процедура виготовлення необхідних документів. За словами мера Тернополя, уже всі документи готові для оформлення землі у комунальну власність міста. Проте днями прийшла заява від Держгеокадастру, що цей орган хоче самостійно проводити видачу земель учасникам АТО, але тільки для ведення сільського господарства.

«У бажанні Держгеокадастру самостійно розпоряджатися землею є два спірні питання. По-перше, учасники АТО хотіли отримати землі з ціллю будівництва житла, а вони пропонують для ведення сільського господарства . П о-друге, Держгеокадастр хоче виділяти землі жителям з усієї області, а не лише тернополянам, які перебувають у черзі, – зазначив міський голова. – А Тернопільська міська рада планувала прийняти земельну ділянку у власність громади, змінити цільове призначення і провести розподіл землі серед учасників АТО».

З емельна ділянку, яку погоди вся передати ТНЕУ, розташована у межах міста і Держгеокадастр не може проводити її виділення без згоди міста. Також, щоб завершити процедуру оформлення документів, місту необхідно ще отримати нотаріальну згоду керівництва ТНЕУ передати цю землю у комунальну власність Тернополя, як це уповноважувала Вчена рада, і на підставі цього Держгеокадастр повинен зі свого боку оформити документи – передати у комунальну власність міста. Змінюється її цільове призначення під житлову забудову, що передбачено існуючим Генпланом Тернополя, і тоді вже буде проводитися видача землі учасникам АТО з Тернополя.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *