Українські багатії скидаються на жебраків. Адже, судячи зі стану бізнесу найбагатших людей країни, вони ніколи не зможуть повернути свої борги. У двадцядці найбільших боржників країни перед державою, бізнесом і населенням – відомі прізвища, повідомляє портал «Бізнес».
Найбільшим боржником, за оцінками видання, є Ігор Коломойський, сума боргів якого склала 16,128 млрд. доларів.
Борг співвласника групи «Індустріальний Союз Донбасу» Сергія Тарути – три мільярди доларів. Власника «Ferrexpo» Костянтина Жеваго – 2,942 млрд. «зелених». Причому 2,892 млрд. доларів позики сформовано через власний банк.
У рейтингу боржників також брати Андрій і Сергій Клюєви. Їхній борг сягнув 1,483 млрд. доларів. Ринат Ахметов винен 5,231 млрд. «американців».
У двадцятку топ-боржників увійшла сім’я Гути з Тернопільщини. Борг агрохолдингу «Мрія» – 1,297 млрд. доларів.
Віктор Поліщук, якому належать відома мережа побутової електроніки «Ельдорадо», ТЦ «Гулівер» і банк «Михайлівський», завинив 769 млн. доларів.
Володимир Костельман, власник «Фоззі Груп» – найбільші роздрібні мережі країни «Сільпо» і «Фора» – боргує 404 млн. доларів.
Серед боржників – Юрій Іванющенко та інші бізнесмени, які вважаються в Україні найбагатшими людьми. Головним чинником зростання їхніх бізнес-імперій були позичені гроші, які вони активно залучали за кордоном і в Україні, у тому числі – через власні банки.
Загальна сума боргів, яку двадцятеро найбільших боржників України повинні повернути кредиторам, державі й населенню, становить понад 40 мільярдів доларів. Для порівняння: сума траншів МВФ, які розраховує залучити уряд до 2019 року, складає 9,9 млрд. доларів.
Це простому українцеві можна погрожувати, що заберуть житло за неоплату комунальних послуг. А ось багатомільярдні борги «ПриватБанку» «повісили» на державу, тобто, на платників податків. Багатіям в Україні все дозволено і все прощають. Бо вони або тісно пов’язані з владою, або владою є самі. Лише у парламенті скільки політиків-олігархів!
А щодо корупційних «оборотів», то суми оборудок нерідко фантастичні.
Наприклад, за словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, корупційні потоки на «Укрзалізниці» в останні роки сягали 500 мільйонів доларів на рік. У «кращі часи» – один-два мільярди «зелених» на рік. І це стосується лише однієї галузі…