Українські нардепи уже «дістали» адміністрацію президента США?

Українські нардепи уже «дістали» адміністрацію президента США?

Минулого тижня війна забрала життя дванадцятьох українських Героїв. Але влада не оголосила жалобу. Цього вже давно не роблять. Втрати стали просто статистикою. Загалом, за час московської агресії Україна поховала 11 тисяч своїх синів.

На жаль, нинішня Верховна Рада не буде шанобливо ставитися до величезних втрат на фронті, бо надто мало в парламенті справжніх патріотів України. Те ж стосується й багатьох інших вітчизняних політиків та чиновників.

Правду кажуть, депутати повинні починати засідання з хвилини мовчання, а не з посмішок. І зачитування прізвищ загиблих минулого дня бійців, як це свого часу робили американські конгресмени. Але, за словами керівника ГО учасників АТО «Справедливість» Тараса Костанчука, наш парламент настільки цинічний та підлий, що нардепам не до того. Бо прийшли в Раду за владою та грішми, а не задля служіння державі і народу.

Тим часом у проекті «ОПОРА» підрахували, наскільки продуктивною є робота парламенту. Так ось, за два з половиною роки діяльності Ради нинішнього скликання лише 12 відсотків законопроектів стали законами.

Зате, недешевим народним обранцям знову збільшать компенсацію за житло – аж на 41 відсоток. Із першого вересня нардепи за оренду або найм готельного номера отримуватимуть 650 гривень за добу замість теперішніх 460. В Раді пояснили: зросли комунальні тарифи і змінився розмір мінімальної зарплати.

До слова, за перший квартал цього року компенсацію за житло отримали 169 депутатів. При цьому деякі з них задекларували дорогі автівки, квартири, прикраси,  предмети розкоші.

А торік компенсацію за оренду житла з держбюджету отримали 187 «слуг». Народу це коштувало 29 мільйонів гривень.

Європейські парламентарі, до речі, живуть у парламентських гуртожитках. Це звичайна практика для країн Заходу.

І щодо депутатського імунітету. В парламенті, фактично, важко знайти політичну силу, яка не обіцяла зняти недоторканність. Проте вже 17 років нардепи не можуть скасувати свій імунітет. На рівні Кримінально-процесуального кодексу депутати заборонили себе обшукувати, оглядати їхні речі, транспорт, житло і службові приміщення, прослуховувати телефон, переглядати листування тощо. Іншими словами, імунітет – це захист від усіх життєвих негараздів. То ж можна порушувати закон – і нічого за це не буде. Що, власне, суспільство й спостерігає.

Дивлячись на бардак у парламенті, дехто з експертів та політиків припускає ймовірність дострокових виборів. І, начебто, на дочасних виборах в Україні наполягатиме й адміністрація президента США Дональда Трампа. Про це заявив політолог Олексій Якубін, передає кореспондент «TodayNews». За його словами, американські партнери хотіли б зрушити з місця Мінські переговори. Але без політичного перезавантаження це зробити складно. І хоча Петро Порошенко заявив, що жодних дострокових виборів не буде, Якубін вважає: команда президента може погодитися на дочасні парламентські вибори.

Суспільство оцінило б цей крок глави держави позитивно, оскільки від нинішнього парламенту в усіх оскома. Складається враження, що Рада забула про своє призначення та обов’язки – приймати закони, завдяки яким можна було б проводити прогресивні реформи.

Крім того, почала з’являтися інформація, що Петро Олексійович не проти балотуватися на посаду президента вдруге. І, звісно ж, виграти. А з рейтингами у вищого керівництва країни не все гаразд. Тому згода президента на перевибори в Раду трохи додала б йому електоральних балів.

І на звершення. На сайті Верховної Ради запровадили цензуру – підчистили слова представника США, повідомляє «Радіо Свобода». Рада зняла з сайту заклик представника Держдепартаменту США з питань України Курта Волкера «відкинути вузькопартійні інтереси задля політичної єдності». Цей заклик американського дипломата цитують і агентства – до його редагування.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *