Українські політики відпочивають за кордоном. Їхні гроші – також

Українські політики відпочивають за кордоном. Їхні гроші – також

У День Незалежності наші політики зізнаватимуться в любові до України і народу. Вітатимуть, бажатимуть… От, тільки любов у багатьох із них – специфічна.

Для прикладу, нардепи. До їхніх послуг – усе, ну, майже все. І це при тому, що  можна взагалі нічого не робити, і за це отримувати зарплату. У їхньому «меню» передбачений і дармовий відпочинок, бо фінансують його платники податків. Проте «слуги народу» не поспішають проводити свої вакації на Батьківщині. За інформацією телеканалу «24», лише троє депутатів поїхали на відпочинок у заклади, що перебувають в сфері управління Верховної Ради. А куди діваються виділені кошти?

А в розпорядженні депутатів – десяток пансіонатів і санаторіїв. До 2014 року щорічне утримання згаданих закладів обходилося українцям у 88 мільйонів гривень на рік. Зараз ця сума складає лише декілька мільйонів. Але ж…

Політики відпочивають за кордоном. І там же «ніжаться» їхні гроші. Бо компанії більшості «слуг народу» зареєстровані в офшорних зонах.

Лідерами за кількістю таких фірм, за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є колишні регіонали, а нині депутати з «Опоблоку» та їхні сателіти. Ну й, опозиція в Україні!..

Приміром, соратник Януковича – Сергій Льовочкін – є власником п’ятьох фірм, зареєстрованих в офшорах: дві – на Кіпрі, три – на Сейшельських островах. А його сестра Юлія має аж 22 компанії, зареєстрованих на Кіпрі, дев’ять – на Сейшелах, одну – в Люксембурзі, сім – на Британських Віргінських островах, підрахували в «Експресі».

В «опоблоківця» Вадима Новинського на Кіпрі 25 компаній, сім – на Британських Віргінських островах і дві – у Ліхтенштейні.

Екс-регіонал, а тепер представник депутатської групи «Партія «Відродження» Віталій Хомутиннік зареєстрував чотири компанії на Британських Віргінських островах, дві – на Кайманових, п’ять – на Кіпрі, одну – в Ліхтенштейні.

Бізнес-партнер олігарха Дмитра Фірташа – нардеп Іван Фурсін – має 12 фірм на Кіпрі, чотири – на Сейшелах і дві – на Британських Віргінських островах.

Не обійшлося без офшорів і у представників президентської фракції. Так, депутат із «Блоку Петра Порошенка» Максим Єфімов у декларації вказав 18 компаній на Кіпрі та п’ять – на Британських Віргінських островах. Ба, навіть президент Петро Порошенко – власник двох фірм, зареєстрованих на Кіпрі, та однієї – на Британських Віргінських островах.

За словами керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, компанії в офшорах відкривають, аби не платити податків. Виходить, українці, які працюють на мінімальну зарплату, поповнюють державну казну податками, а багатії – ні.

За деякими підрахунками, за роки незалежності з України в офшори вивели  майже 150 мільярдів (!!!) доларів. Однак експерти припускають: сума може бути й більшою. Через використання офшорів Україна щороку втрачає 200-300 мільярдів (!!!) гривень.

І якщо в «слуг народу» з бізнесом усе гаразд, то в державі – навпаки. Україну визнали країною з найгіршими умовами для бізнесу. У рейтингу, складеному Асоціацією європейських торгово-промислових палат («Eurochambres»), наша держава, як і торік, замикає список із 46 країн континенту. Навіть Білорусь, президента якої постійно критикують, посіла 31 місце.

А найкращі європейські країни для бізнесу – Данія, Норвегія і Фінляндія.

При складанні рейтингу експерти «Eurochambres» враховували оцінку загального бізнес-середовища, законодавства, державної політики, соціального клімату і умов, які можуть служити перешкодою для діяльності приватного сектора.

Ще один головний біль України – державні борги. У червні цього року вони сягнули 76,3 мільярди доларів. Близько 60 відсотків цієї суми – зовнішні запозичення – 47,2 мільярди доларів. Це – у 2,6 разів більше поточного рівня валютних запасів країни, зазначає «Liga.net».

У найближчі півтора роки треба повернути майже 10 мільярдів заборгованих «зелених». Кожен українець винен міжнародним позичальникам близько 1,8 тисяч доларів. Це при тому, що за межею бідності сьогодні проживає 25 відсотків населення. У 2014 році ця цифра сягала лише 15 відсотків. Таке воно, життя по-новому…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *