Українців обмежили в праві відмовитися від послуг центрального опалення та гарячого водопостачання.
«Замінити комунальний сервіс на приватний котел або бойлер в окремо взятій квартирі можна буде лише в тому випадку, якщо не менше половини мешканців уже відрізали свої апартаменти від спільної труби», – йдеться в повідомленні Мінрегіону.
Зазначається, що такі норми містить проект порядку відключення від централізованого опалення і подачі гарячої води, розміщений на сайті Мінрегіону.
Свої ініціативи чиновники пояснюють положеннями нового закону про ЖКП, який набрав чинності 1 травня 2019 року. Зокрема, він передбачає право власника квартири відмовитися від зазначених комунальних послуг лише в тому випадку, якщо до моменту запуску закону не менше половини власників житла і нежитлових приміщень вже відмовилися від них. «Але навіть якщо така умова дотримується, мешканцю, який бажає перейти на автономне опалення та нагрівання води, доведеться пройти непросту процедуру», – підкреслює видання.
Заявки на відключення буде збирати місцева влада. Останні ж повинні будуть розмістити на офіційному сайті повний перелік будинків, в яких вже відключені від централізованих послуг половина і більше квартир. У заяві людині потрібно буде виписати причини відключення, а також вказати альтернативи, якими той має намір замінити комунальну послугу.
У відповідь комісія повинна буде дати рекомендації, як саме можна технічно реалізувати відключення, а також порадити, де і в якому обсязі збирати техумови для підготовки проектної документації. Всі витрати з розробки останньої ляжуть на плечі ініціатора відключення. А саму процедуру мають провести в термін до 1 жовтня і за умови, що вона не завадить подальшому постачанню інших квартир загальноміським опаленням і гарячою водою.
За матеріалами УБР