Презентація Тернопільської області у столиці України – це амбітний крок! Зважившись на нього, Тернопільська область доводить, що вміє займати лідируючі позиції.
У програмі заходу – показ авторських колекцій одягу дизайнерів Галицького коледжу ім.В.Чорновола, презентація наукових і освітніх надбань від провідних вузів тощо. Гості заходу побачили унікальні борщівські вишиванки з колекції Віри Матковської, колекцію старожитностей етногалереї «Спадок» родини Демкур, унікальну колекцію Арт-буків від єдиного в Україні бібліотечного фестивалю «Бібліофест», а також фотовернісаж Олега Снітовського «Іван Марчук у світлинах», виставку графіки члена СДУ Олега Кіналя «Славетні князі Галицькі–Острозькі – будівничі держави». Завітали у художню майстерню та відвідали автограф -сесії відомих письменників з Тернопільщини.
Широко представлений туристичний потенціал краю – активний, подієвий, спелеотуризм, замки і палаци Тернопілля, туроператори, туристичні продукти тощо.
На даний час досягнення харчової та переробної промисловості Тернопільщини представляють на дегустації уже добре відомі підприємства: «Микулинецький Бровар», ПрАТ «Тернопільський молокозавод», ПрАТ «Опілля», ПрАТ «Галіція дистилері», ТОВ «Агропродсервіс» – відділення Тернопільський м’ясокомбінат, ТзДВ «Шустов спирт», ТОВ «Агробізнес», «Тернопіль молокозавод», ТОВ «Кременецьке молоко» та ПП «Чортків молоко».
«Багато хто знає Тернопільську область, але мало хто знає, що у Тернопільській області найбільша в країні концентрація замків – понад 36. Багато хто знає про Тернопілля, але не знає про печеру Кришталеву, яка є найдовшою в Європі. І унікальний Дністровський каньйон – прекрасна природа і чудові люди. Про феномен Борщівської вишиванки говорять у всьому світі. Її аналізують і вивчають, але сьогодні ми маємо можливість говорити, що це – наше культурне надбання», – заявив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.
Очільник обласної держадміністрації висловив сподівання, що презентація краю допоможе популяризації Тернопільської області та спонукатиме інвесторів до співпраці. «На цей захід відгукнулося більше 20 дипломатичних представництв, більше 10 послів будуть доносити інформацію про Тернопільську область. І я хотів би, щоб через таку культурну позитивну експансію ми здійснили економічний прорив», – підсумував Степан Барна.
Канадські інвестори, які перебували з візитами у різних областях України, зізналися, що на Тернопільщині найбільш діловий підхід і найкраще підготовлені презентаційні матеріали. Про це під час презентації краю «Благословенне Тернопілля» заявив посол Канади в Україні Роман Ващук.
«Я був у Тернополі і був у Микулинцях, і був у Бучачі. В Бучачі – на відкритті великої сортувальної фруктової фабрики. Я бачив потенціал і сільськогосподарський і, скажімо, енергетичний», – заявив посол.
Також Роман Ващук додав, що Тернопільщина зараз приваблює потенційних відвідувачів завдяки краще підготовленій туристичній літературі і більш детальним пропозиціям.
«Головне, що інвестори мають можливість розуміти – чому інвестувати сьогодні в Тернополі чи Тернопільській області. Був форум минулого травня і зараз чекаємо форум новий – інвестиційний форум в Тернополі 28 травня. Це потрібно, щоб інвестори зрозуміли і побачили, які є можливості саме для інвестицій на Тернопільщині», – заявив президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер.
Також президент Американської торговельної палати додав, що інвестиції в першу чергу залежать від мешканців регіону і його влади. «Ми бачимо – вони для інвесторів дуже відкриті і вони заохочують. Інвестора треба підтримати і вони хочуть його підтримати, хочуть щоб інвестори заходили і можна було працювати. Це – нові робочі місця, сплата податків і взагалі все це – для добра всієї області», – заявив Гундер.