Віце-прем’єр Павло Розенко: «Тернопільщина серед лідерів за рівнем надання субсидій та інших соціальних виплат»

Віце-прем’єр Павло Розенко: «Тернопільщина серед лідерів за рівнем надання субсидій та інших соціальних виплат»

18

Основною метою візиту в Тернопільську область віце-прем’єр-міністра України Павла Розетка 3 листопада став аналіз ситуації щодо соціального захисту населення.

Головними темами, які віце-прем’єр обговорив з керівництвом області та профільними керівниками підрозділів обласної адміністрації, були: надання субсидій, а також підтримка учасників АТО та їхніх родин.

Як зазначив Павло Розенко, торік у цій же порі він змушений був критикувати владу нашої області, адже за рівнем надання субсидій Тернопілля «пасло задніх». І ось минув рік, і ситуація змінилася кардинальним чином – наша область увійшла до трійки кращих.

Минулорічні прогалини в питаннях оформлення субсидій вдалося усунути. За рік матеріально-технічну базу місцевих соціальних служб покращено і вони працюють зараз більш ефективно.

Станом на перше жовтня в області понад 195 тисяч домогосподарств отримали субсидії, тоді як торік їх було трішки більше 86 тисяч. Павло Розенко зазначив, що показник стосовно виконання завдань із надання субсидій в області становить вже 85%. Водночас, оскільки пік звернень громадян здебільшого припадає на середину листопада, грудень та січень –очікується, що на Тернопіллі оформити субсидії забажають ще близько 55-60 тисяч сімей. І це пояснюється тим, що ефект економії для родинного гаманця суттєвий: адже нині на Тернопільщині середній розмір урядової допомоги становить 1.855 гривень. Є й домогосподарства, які отримали від держави щомісячну субсидію у розмірі понад 4.000 гривень. Це в основному сім’ї, які проживають у сільській місцевості і використовують для опалення помешкання природний газ.

Аналізуючи роботу в цьому напрямку, директор департаменту соцзахисту населення ОДА Вадим Боярський пояснив, що торішні прогалини, які були пов’язані, у першу чергу, із застарілими обладнанням та комп’ютерним забезпеченням, вдалося усунути. За рік матеріально-технічну базу місцевих соціальних служб покращено і вони працюють зараз більш ефективно.

Степан Барна ініціює перед урядом, щоб кошти, зекономлені на субсидіях, поверталися назад в область.

Як відомо, в уряді працюють і над монетизацією субсидій. Поки що ця програма ще в процесі підготовки, але планується, що вже через місяць її представлять на розгляд суспільства. Для споживачів цей новий механізм на практиці має обернутися в додаткову економію: якщо отримувач субсидії раціонально використовував енергію, то в кінці опалювального сезону на його рахунку накопичиться певна сума. Цю суму уряд планує монетизувати, і, відповідно, людина отримає реальні кошти, які зможе направити на енергозбереження свого будинку.

Водночас, монетизація субсидій у поєднанні з відповідальним споживанням енергії може обернутися вигодою для цілої області. Для прикладу, у минулому зимовому сезоні економія виділених на субсидії коштів на Тернопіллі склала понад один мільярд гривень. Тож голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна вважає, що буде справедливо, аби частина цих коштів поверталася в область або для адресних виплат споживачам, які їх зекономили, або для здійснення централізованих заходів, спрямованих на енергоекономію. Цю ініціативу Степан Барна вже озвучив віце-прем’єр-міністру.

На Тернопільщині середній розмір урядової допомоги становить 1.855 гривень. У порівнянні з жовтнем 2015 року кількість тих, хто отримує субсидії збільшилася у 1,75 раза.

«Ми ставили собі за мету максимально поінформувати жителів області про переваги субсидій. Водночас, широко ведеться роз’яснювальна робота про важливість раціонального використання енергії. І ось маємо результат: жителі нашого краю зекономили державі на субсидіях 1,1 млрд. грн. Тепер ми просимо уряд з цієї суми повернути нам, скажімо, до 20% у вигляді коштів на заходи з енергозбереження. Думаю, це буде спонукати людей економити ще більше», – зазначає Степан Барна.

До речі, крім субсидій, в області без заборгованості виплачують різні види соціальних допомог. Отримують також допомогу учасники бойових дій, а це понад 3,5 тисячі осіб, й інваліди війни, статус яких отримали 69 осіб. Крім того, у Тернопільській області перебуває на обліку майже 2,5 тисячі переселенців, яким також передбачена допомога.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *